انواع و مدل های تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی می تواند عدم اطمینان را کاهش دهد. همچنین به تمرکز در تصمیم گیری کمک می کند. گاهی اوقات محققان بازاریابی دقیقاً می دانند که مشکلات بازاریابی آنها چیست و می توانند مطالعات دقیقی را برای آزمایش فرضیه های خاص طراحی کنند. یک دانشگاه ممکن است با یک برنامه درسی قدیمی با مشکل مواجه شود. آگاهی از شرکت تحقیقات بازار مشکل می تواند بر اساس نظرات کارفرمایان، دانشجویان و فارغ التحصیلان باشد. مشکل حتی می تواند به ثبت نام پایین کمک کند. هیئت علمی و مدیریت چگونه باید برای رسیدگی به شرکت تحقیقات بازار مشکل تصمیم بگیرند؟ آنها ممکن است یک آزمون دقیق طراحی کنند که کدام یک از سه برنامه درسی جدید را می توان برای بهبود شرکت تحقیقات بازار درک اجرا کرد. شرکت تحقیقات بازار نوع تحقیق مسئله محور بوده و نسبتاً مبهم به نظر می رسد. تحقیقات بازاریابی ممکن است با تهیه گزارشی از محققان که تأثیر نسبی هر برنامه درسی جایگزین را بر ثبت نام ارائه می دهد، به اوج خود برسد. تصمیم باید نسبتاً مستقیماً از تحقیق حاصل شود. در شرایط مبهم تر، مدیریت ممکن است کاملاً از یک مشکل بازاریابی بی اطلاع باشد. از طرف دیگر، شرکت ممکن است در حال بررسی محیط برای یافتن فرصت‌ها باشد. به عنوان مثال، یک دانشگاه کوچک در مقطع کارشناسی در یک شهر متوسط کلرادو ممکن است اضافه کردن یک برنامه MBA آنلشرکت تحقیقات بازار را در نظر بگیرد. مدیران دانشگاه ممکن است تصور کمی در مورد شرکت تحقیقات بازارکه چگونه شرکت تحقیقات بازار امر بر تصویر مدرسه آنها در بین دانشجویان فعلی، کارفرمایان، فارغ التحصیلان یا اساتید تأثیر می گذارد، نداشته باشند. آنها همچنین ممکن است دقیقاً ندانند که چه برنامه هایی برای مشتریان فعلی یا بالقوه آن بیشتر مورد نظر است. برخی تحقیقات اولیه ممکن است برای به دست آوردن بینشی در مورد ماهیت چنین وضعیتی ضروری باشد. بدون آن، وضعیت ممکن است بیش از حد مبهم باقی بماند تا بتوان تصمیمی بیش از یک صندلی از شلوار گرفت. تحقیقات بازاریابی تقریباً به طور قطع مورد نیاز است. تحقیقات بازاریابی را می توان بر اساس تکنیک یا هدف طبقه بندی کرد. آزمایش‌ها، بررسی‌ها و مطالعات مشاهده‌ای تنها چند تکنیک رایج تحقیقاتی هستند. طبقه بندی تحقیقات!

تحقیقات بازاریابی می تواند عدم اطمینان را کاهش دهد. همچنین به تمرکز در تصمیم گیری کمک می کند. گاهی اوقات محققان بازاریابی دقیقاً می دانند که مشکلات بازاریابی آنها چیست و می توانند مطالعات دقیقی را برای آزمایش فرضیه های خاص طراحی کنند. یک دانشگاه ممکن است با یک برنامه درسی قدیمی با مشکل مواجه شود. آگاهی از شرکت تحقیقات بازار مشکل می تواند بر اساس نظرات کارفرمایان، دانشجویان و فارغ التحصیلان باشد. مشکل حتی می تواند به ثبت نام پایین کمک کند. هیئت علمی و مدیریت چگونه باید برای رسیدگی به شرکت تحقیقات بازار مشکل تصمیم بگیرند؟ آنها ممکن است یک آزمون دقیق طراحی کنند که کدام یک از سه برنامه درسی جدید را می توان برای بهبود شرکت تحقیقات بازار درک اجرا کرد. شرکت تحقیقات بازار نوع تحقیق مسئله محور بوده و نسبتاً مبهم به نظر می رسد. تحقیقات بازاریابی ممکن است با تهیه گزارشی از محققان که تأثیر نسبی هر برنامه درسی جایگزین را بر ثبت نام ارائه می دهد، به اوج خود برسد. تصمیم باید نسبتاً مستقیماً از تحقیق حاصل شود.

در شرایط مبهم تر، مدیریت ممکن است کاملاً از یک مشکل بازاریابی بی اطلاع باشد. از طرف دیگر، شرکت ممکن است در حال بررسی محیط برای یافتن فرصت‌ها باشد. به عنوان مثال، یک دانشگاه کوچک در مقطع کارشناسی در یک شهر متوسط کلرادو ممکن است اضافه کردن یک برنامه MBA آنلشرکت تحقیقات بازار را در نظر بگیرد. مدیران دانشگاه ممکن است تصور کمی در مورد شرکت تحقیقات بازارکه چگونه شرکت تحقیقات بازار امر بر تصویر مدرسه آنها در بین دانشجویان فعلی، کارفرمایان، فارغ التحصیلان یا اساتید تأثیر می گذارد، نداشته باشند. آنها همچنین ممکن است دقیقاً ندانند که چه برنامه هایی برای مشتریان فعلی یا بالقوه آن بیشتر مورد نظر است. برخی تحقیقات اولیه ممکن است برای به دست آوردن بینشی در مورد ماهیت چنین وضعیتی ضروری باشد. بدون آن، وضعیت ممکن است بیش از حد مبهم باقی بماند تا بتوان تصمیمی بیش از یک صندلی از شلوار گرفت. تحقیقات بازاریابی تقریباً به طور قطع مورد نیاز است.

تحقیقات بازاریابی

را می توان بر اساس تکنیک یا هدف طبقه بندی کرد. آزمایش‌ها، بررسی‌ها و مطالعات مشاهده‌ای تنها چند تکنیک رایج تحقیقاتی هستند.

تحقیق توصیفی تحقیق توصیفی، همانطور که از نام آن پیداست، ویژگی‌های اشیاء، افراد، گروه‌ها، سازمان‌ها یا محیط‌ها را توصیف می‌کند. به بیان ساده تر، تحقیقات توصیفی سعی می کند “تصویری” از یک موقعیت معین ترسیم کند. مدیران بازاریابی اغلب باید تعیین کنند که چه کسی یک محصول را خریداری می کند، اندازه بازار را به تصویر می کشد، اقدامات رقبا را شناسایی می کند و غیره. تحقیق توصیفی به سوالات کی، چه، چه زمانی، کجا، چرا و چگونه می پردازد. تحقیقات توصیفی اغلب به توصیف بخش های بازار کمک می کند. به عنوان مثال، محققان بازاریابی از نظرسنجی‌های توصیفی ساده برای توصیف مصرف‌کنندگانی استفاده کردند که مصرف‌کنندگان سنگین (مقدار زیادی) محصولات غذایی ارگانیک هستند. گزارش حاصل نشان داد که شرکت تحقیقات بازار مصرف کنندگان تمایل دارند در شهرهای ساحلی با جمعیت بیش از 500000 نفر زندگی کنند. با اکثریت ساکن در ساحل غربی. بیشترین خریداران غذاهای ارگانیک مردان و زنان مرفه 45 تا 54 ساله هستند (36) درصد) و 18 تا 34 (35 درصد). 5 جالب توجه است که مصرف کنندگانی که غذاهای ارگانیک می خرند چندان برند گرا نیستند – 81 درصد از آنها نمی توانند یک برند ارگانیک را نام ببرند. تحقیقاتی مانند شرکت تحقیقات بازار به سوپرمارکت‌های باکیفیت مانند Whole Foods در تصمیم‌گیری مکان کمک می‌کند. بیش از نیمی از محصولات غذایی Whole Foods ارگانیک هستند. به طور مشابه، دانشگاهی که اضافه شدن یک برنامه MBA آنلشرکت تحقیقات بازار را در نظر می گیرد، ممکن است از تحقیقات توصیفی سودمند در بازار و مشتریان بالقوه بهره مند شود. مشتریان آنلشرکت تحقیقات بازار با مشتریان سنتی یکسان نیستند

دانشجوی MBA. آنها معمولاً از یک دانش آموز سنتی 24 ساله بزرگتر هستند، در عوض میانگین سنی آنها حدود 30 سال است. همچنین، آنها تمایل دارند در جوامع روستایی زندگی کنند، درونگراتر هستند و نسبت به دانش آموزان سنتی انتظار حجم کاری بالاتری دارند. یکی دیگر از آمارهای کلیدی شرکت تحقیقات بازار است که نرخ ترک تحصیل برای دانشجویان آنلشرکت تحقیقات بازار به طور قابل توجهی بیشتر از دانشجویان سنتی MBA است. تقریباً 14 درصد از دانش آموزان آنلشرکت تحقیقات بازار قبل از اتمام دوره تحصیلی را ترک می کنند در حالی که شرکت تحقیقات بازار رقم برای دانش آموزان کلاس سنتی 7.2 درصد است. به شرکت تحقیقات بازار دلیل و دلایل دیگر، خدمت به دانشجویان آنلشرکت تحقیقات بازار بسیار پرهزینه تر است. عکس فوری پژوهشی فوق شرکت تحقیقات بازار پدیده را با استفاده از نتایج تحقیقات توصیفی توصیف می کند. دقت در تحقیقات توصیفی بسیار مهم است . اگر یک مطالعه توصیفی تقاضای دانشگاه را برای ارائه MBA توسط حتی تعداد کمی از دانشجویان اشتباه تخمین بزند، می‌تواند به معنای تفاوت بین حفظ خود برنامه یا تخلیه منابع در حال حاضر کمیاب باشد. به عنوان مثال، اگر یک گروه همگروهی متشکل از بیست و پنج دانش‌آموز پیش‌بینی شود، اما فقط پانزده دانش‌آموز در واقع ثبت‌نام کنند، برنامه احتمالاً درآمد کافی برای حفظ خود ایجاد نخواهد کرد. بنابر شرکت تحقیقات بازار، به راحتی می توان دریافت که تحقیقات توصیفی که درآمد و هزینه های فروش را پیش بینی می کند یا نگرش، رضایت و تعهد مصرف کننده را توصیف می کند، باید دقیق باشد وگرنه تصمیم گیری آسیب خواهد دید. برخلاف تحقیقات اکتشافی، مطالعات توصیفی با درک قابل توجهی از موقعیت مورد مطالعه انجام می شود. شرکت تحقیقات بازار درک، که ممکن است تا حدی از تحقیقات اکتشافی ایجاد شده باشد، مطالعه را به سمت موضوعات خاص هدایت می کند. در ادامه به نقش پرسش ها و فرضیه های تحقیق خواهیم پرداخت. شرکت تحقیقات بازار عبارات کمک زیادی به طراحی و اجرای یک مطالعه توصیفی می کند. بدون شرکت تحقیقات بازارها، محقق در مورد سؤالاتی که باید بپرسد، ایده کمی یا اصلاً نداشت. تحقیق پیمایشی نوعی مطالعه توصیفی است. بسیاری از نظرسنجی ها سعی می کنند به سوالاتی مانند “چرا فروش برند A کمتر از فروش برند B است؟” پاسخ دهند؟ به عبارت دیگر، یک تحلیل تشخیصی به دنبال تشخیص دلایل نتایج بازار است و به طور خاص بر باورها و احساسات مصرف کنندگان در مورد و نسبت به محصولات رقیب تمرکز می کند. یک مطالعه تحقیقاتی که سعی در تشخیص کاهش فروش شراب فرانسوی دارد، ممکن است از مصرف کنندگان در مورد طعم شراب های فرانسوی، استرالیایی و آمریکایی بپرسد. نتایج ممکن است نشان دهنده کمبود طعم باشد، که نشان می دهد مصرف کنندگان معتقد نیستند که شراب های فرانسوی به اندازه سایرین طعم میوه ای دارند. تحقیقات توصیفی گاهی اوقات می تواند با تشخیص تفاوت بین رقبا توضیحی ارائه دهد، اما تحقیقات توصیفی شواهد مستقیمی از علیت ارائه نمی دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *