شرکت تحقیقات بازاریابی و آژانس پژوهش بازار

دوربین کداک باید همه آنچه را که باید در مورد اهمیت حیاتی انجام تحقیقات بازار و  شرکت تحقیقات بازار موثر بدانید را به شما بگوید. برای چندین دهه، کداک مترادف با عکاسی بود و بر بازار تسلط داشت. تقریباً همه یک دوربین کداک داشتند یا از فیلم کداک استفاده می کردند. با این حال، کداک یک اشتباه اما مرگبار را مرتکب شد که با پژوهش بازار، روندهای بازار و ترجیحات مصرف کنندگان به سرعت در حال تکامل همراه نشد. با انجام این کار، کداک حرکت به سمت عکاسی دیجیتال را کاملا از دست داد. امروزه، عکاسی به عصر دیجیتال تبدیل شده است، یعنی تبدیل گوشی‌های هوشمند به دوربین‌های باکیفیت.

نظرسنجی های تحقیقات بازاریابی و شرکت تحقیقات بازاریابی به شما کمک می کند تا مشتریان هدف خود را شناسایی، درک کرده و در نهایت با آنها درگیر شوید. همچنین پژوهش بازاریابی بینش حیاتی در مورد چشم انداز بازار گسترده تر، رقبای شما و روندهای موثر بر صنعت و مصرف کنندگان شما ارائه می دهد. با این حال این روند می تواند ترسناک باشد. از کدام شرکت تحقیقات بازاریابی و  آژانس پژوهش بازار کمک بگیرم؟ سریع ترین و موثرترین راه برای موفقیت چیست؟ چگونه می توانید مطمئن باشید که تحقیقات بازاریابی شما دقیق است و بینش عملی ایجاد می کند؟ موفقیت را می توان با به دست آوردن درک بیشتر از تحقیقات بازاریابی و پژوهش بازار و سپس دنبال کردن یک فرآیند تحقیقات بازاریابی موثر برای دستیابی به اهداف خود بدست آورد.

تحقیقات بازاریابی و پژوهش بازار چیست؟

 تحقیقات بازاریابی و پژوهش بازار شامل مجموعه ای از فعالیت ها با هدف جمع آوری اطلاعات و داده ها برای کمک به شرکت شما در درک بهتر بازار هدف می باشد. هنگامی که داده‌های تحقیقات بازار و پژوهش بازار را به دست آوردید، می‌توانید از آن برای معرفی یا ارتقای محصولات، بهبود تجربه مشتری، ایجاد موقعیت بازاریابی دقیق‌تر یا کمک به تصمیم‌گیری‌های تجاری استفاده کنید. برای شناسایی بازار هدف خود به کمک نیاز دارید؟ ما به عنوان شرکت تحقیقات بازاریابی برای کمک اینجا هستیم. فرآیند تحقیقات بازاریابی و پژوهش بازار بر جمع آوری بینش از مخاطبان هدف شما تمرکز دارد، مانند نظرات و نگرش های آنها که به شما کمک می کند محصولات، خدمات، یا مفاهیم آزمایشی فعلی را با هدف بهبود آنها ارزیابی کنید. همچنین می تواند ادراکات مشتری را در مورد شرکت شما بسنجد. این بیشتر به عنوان ردیابی برند شناخته می شود.

مزایای تحقیقات بازاریابی :

تحقیقات بازاریابی خوب مزایای بی شماری دارد. در هسته خود، تحقیقات بازاریابی و پژوهش بازار جایگزین مفروضات می‌شود و با بینش‌های مبتنی بر داده‌ها برای اطلاع از استراتژی‌ها و تاکتیک‌های هوشمندانه‌تر، با تصمیم‌گیری دلخواه همراه می‌شود. مزیت کلی تحقیقات بازاریابی این است که درک عمیقی از مشتریان یا مشتریان بالقوه خود به دست آورید تا بتوانید اقداماتی را انجام دهید که با آنها طنین انداز شود تا وفاداری مشتری بیشتری ایجاد کنید، تعامل را افزایش دهید و در نهایت، کسب و کار خود را توسعه دهید. داده‌های جمع‌آوری‌شده از نظرسنجی‌ها، مصاحبه‌ها و سایر روش‌ها رفتارهای مشتری را نشان می‌دهد که نشان می‌دهد چرا آنها محصولات خاصی را می‌خرند یا اقدامات خاصی انجام می‌دهند. به طور معمول، بیشتر محصولات برای حل مشکل مشتری طراحی می شوند. فرآیند تحقیقات بازاریابی ریشه این مشکلات را پیدا می کند و راه را برای توسعه محصولات، خدمات و پشتیبانی جدید هموار می کند که با مشتریان ارتباط برقرار می کند و به حل چالش های آنها کمک می کند.

فرآیند تحقیقات بازاریابی

 فرآیند تحقیقات بازاریابی  و پژوهش بازار مجموعه ای از مراحل متوالی را دنبال می کند که به شما امکان می دهد تلاش های خود را بر درک و رسیدگی به چالش های مشتری متمرکز کنید. تحقیقات بازار و پژوهش بازار فقط به اندازه اطلاعاتی است که جمع آوری می کند. به همین دلیل بسیار مهم است که یک فرآیند گام به گام را دنبال کنید که همه به جمع‌آوری داده‌های با کیفیت دقیق و قابل اجرا منجر شود. شش مرحله زیر نقشه راه موفقیت را ارائه می دهد

  1. مشکل را تعریف کنید. روی چالش اصلی مشتری برای حل تمرکز کنید
  2. طرح تحقیق خود را توسعه دهید. یک نقشه راه ایجاد کنید که شامل شناسایی مخاطبان هدف شما و همچنین تعیین ابزارهای تحقیقاتی برای استفاده و جدول زمانی و منابع پروژه باشد
  3. اطلاعات خود را جمع آوری کنید. چه از نظرسنجی، چه مصاحبه یا روش های دیگر استفاده کنید، داده های خود را جمع آوری و سازماندهی خواهید کرد. برای شروع کار می توانید به داده های کیفی و/یا کمی تکیه کنید.
  4. داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید. داده ها را برای بینش معنادار مرور کنید و نکات کلیدی را که به اطلاع رسانی کمپین ها و استراتژی های بازاریابی شما کمک می کند، بررسی کنید
  5. یک استراتژی توسعه دهید. با تحقیقات بازاریابی که به تازگی انجام داده اید، تعیین کنید که چگونه کسب و کار شما می تواند محصولات و خدمات آینده شما را شکل دهد
  6. اقدام کنید. آن مراحل بعدی را برنامه ریزی کنید که ممکن است شامل توسعه محصول جدید، آزمایش مفهومی بیشتر، راه اندازی محصول جدید یا کمپین بازاریابی جدید باشد.

هنگامی که نوبت به اجرای یک فرآیند تحقیقات بازاریابی موثر می رسد، عاقلانه است که از پایان در ذهن شروع کنید. به طور خلاصه، هدف شما از طریق تحقیقات بازار و پژوهش بازار  خود چیست؟ درک واضح نتیجه ای که در نظر دارید به شما کمک می کند تا مشکلات خاص مشتری را که می خواهید مطالعه و حل کنید شناسایی و چارچوب بندی کنید. در نهایت، شما می‌خواهید چالش‌ها و خواسته‌های مشتریان هدف خود را عمیقاً بررسی کنید تا بتوانید محصولات و خدماتی را طراحی کنید که به طور کامل نیازهای آن‌ها را برآورده کند و پیام‌های پشتیبانی را ایجاد کنید که عمیقاً با آنها طنین‌انداز می‌شود. اگر مشکل خود را بیش از حد گسترده طرح کنید، پاسخ های مبهمی دریافت خواهید کرد. خیلی باریک است و ممکن است به اندازه کافی درک نکنید. محدوده آنچه را که می خواهید مطالعه کنید و امیدوارید به چه نتایجی برسید مشخص کنید. به این فکر کنید که بر اساس تحقیقات شما چه تصمیماتی گرفته خواهد شد. آیا مفهومی را آزمایش می کنید که بر بسته بندی محصول شما تأثیر بگذارد؟ آیا در حال جمع آوری اطلاعات برای محصول جدیدی هستید که شکاف بازار را پر می کند؟ سوالات خوبی بپرسید و آنها به روشن شدن نتیجه شما کمک خواهند کرد. طوفان فکری روشی ارزشمند برای رسیدن به مشکل تحقیقاتی شماست. تیم شما می‌تواند سؤالات تحقیقاتی بالقوه زیادی ایجاد کند و آنها را به بهترین وجهی که به مطالعه شما می‌پردازد محدود کند.

اکنون زمان اجرای طرح تحقیقاتی برای تحقیقات بازاریابی  شماست. یک مکان منطقی برای شروع اغلب تحقیقات ثانویه برای یافتن اطلاعات موجود از منابع معتبری است که مستقیماً به سؤال تحقیق شما مرتبط است. مزایای این کار دوچندان است. از طریق فرآیند بررسی تحقیقات ثانویه، شما درک عمیق تری از آنچه مطالعه می کنید به دست می آورید. به‌علاوه، به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که تحقیقات را تکراری نمی‌کنید، بنابراین می‌توانید تحقیقات اولیه خود را بر گرفتن بینش‌ها و داده‌های تازه متمرکز کنید. مگر اینکه موضوع شما کاملاً جدید باشد و هیچ داده‌ای موجود نباشد، تحقیقات قبلی داخلی یا صنعتی، مجلات دانشگاهی و متخصصان رشته شما ممکن است اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهند که به تحقیق شما کمک می‌کند. سپس تحقیقات اولیه شما با نظرسنجی، مصاحبه و مشاهده شرکت کنندگان در تحقیق آغاز خواهد شد. بسته به طرح پژوهشی خود، ترکیبی از داده های کمی و کیفی برای اثبات سوال تحقیق خود خواهید داشت. مهم است که مراقب هرگونه سوگیری محقق بالقوه ای که ممکن است وجود داشته باشد. اگر شما و تیمتان در مورد اینکه شرکت کنندگان در تحقیق چگونه به سؤالات شما واکنش نشان خواهند داد، از قبل تصوراتی دارید، باید آنها را کنار بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که داده های شما مطابق طرح تحقیق شما جمع آوری می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *