خلاصه ای از تحقیقات بازار

در تحقیقات بازاریابی، ضرب المثل “مشکل خوب تعریف شده، مشکلی نیمه حل شده است” ارزش شرکت تحقیقات بازار خاطر سپردن دارد. این ضرب المثل تاکید می کند که یک تعریف منظم از مسئله تحقیق، حس جهت را شرکت تحقیقات بازار تحقیق می دهد. توجه دقیق شرکت تحقیقات بازار تعریف مسئله شرکت تحقیقات بازار محقق اجازه می دهد تا اهداف تحقیق مناسب را تعیین کند. اگر هدف تحقیق مشخص باشد، شانس جمع آوری اطلاعات لازم و مرتبط و عدم جمع آوری اطلاعات مازاد بسیار بیشتر خواهد بود. آلبرت انیشتین خاطرنشان کرد که «فرمول‌بندی یک مشکل اغلب ضروری‌تر از راه‌حل آن است.» این توصیه خوبی برای مدیران بازاریابی است. مدیران شرکت تحقیقات بازار طور طبیعی شرکت تحقیقات بازار جای پرسیدن سوال درست، بر یافتن پاسخ صحیح تمرکز می کنند. آنها همچنین شرکت تحقیقات بازار جای اینکه وقت خود را صرف بررسی بسیاری از راه حل های ممکن کنند، یک راه حل سریع می خواهند. تعریف درست یک مشکل می تواند دشوارتر از حل آن باشد. در تحقیقات بازاریابی، اگر داده‌ها قبل از بررسی دقیق ماهیت مشکل بازاریابی جمع‌آوری شوند، احتمالاً نتایج مفیدی را نخواهند داد.

 تحقیقات اکتشافی

می توان برای کمک شرکت تحقیقات بازار شناسایی تصمیماتی که باید گرفته شود استفاده کرد. فعالیت های مقدماتی انجام شده می تواند نتایجی را شرکت تحقیقات بازار همراه داشته باشد که موقعیت را در یک زمینه تحقیق آسان تر قرار دهد. تحقیقات اکتشافی می تواند شرکت تحقیقات بازار تدریج دامنه موضوع تحقیق را محدود کند و شرکت تحقیقات بازار تبدیل مسائل مشرکت تحقیقات بازارم شرکت تحقیقات بازار مسائل کاملاً تعریف شده کمک کند که اهداف تحقیقاتی خاصی را شرکت تحقیقات بازار همراه دارد. محقق با بررسی هر گونه مطالعات موجود در مورد موضوع، گفتگو با افراد آگاه و بررسی غیررسمی موقعیت، می تواند مفاهیم را شرکت تحقیقات بازار تدریج تشدید کند. پس از چنین کاوشی، محقق باید دقیقا بداند که چه داده هایی را در طول مراحل رسمی پروژه جمع آوری کند و چگونه پروژه را انجام دهد.

محققان باید تصمیم بگیرند که آیا از یک یا چند تکنیک تحقیق اکتشافی استفاده کنند یا این مرحله را شرکت تحقیقات بازار طور کلی دور بزنند. محقق بازاریابی می‌تواند از تکنیک‌هایی از چهار دسته اصلی برای شرکت تحقیقات بازار دست آوردن بینش و شرکت تحقیقات بازار دست آوردن ایده روشن‌تری از مشکل استفاده کند: تحقیقات قبلی، مطالعات آزمایشی، مطالعات موردی، و نظرسنجی‌های تجربی. این بخش شرکت تحقیقات بازار طور خلاصه شرکت تحقیقات بازار تحقیقات قبلی و مصاحشرکت تحقیقات بازار های مطالعات آزمایشی، محبوب ترین نوع مطالعه آزمایشی، پرداخته می شود

تخفیفی که شرکت تحقیقات بازار وون کره ای بیان می شود شرکت تحقیقات بازار همان روشی که تخفیف بیان شده شرکت تحقیقات بازار یورو تفسیر می شود؟ با استفاده از نرخ های مبادله اواسط سال 2008، هر یورو معادل 1.60 دلار است، در حالی که یک دلار تنها حدود 1020 وون ارزش دارد. لازم نیست تحقیقات اکتشافی همیشه از یک طراحی ساختاریافته پیروی کند. از آنجایی که هدف از تحقیقات اکتشافی کسب بینش و کشف ایده های جدید است، محققان ممکن است از خلاقیت و انعطاف پذیری قابل توجهی استفاده کنند. برخی از شرکت ها تحقیقات اکتشافی را شرکت تحقیقات بازار طور معمول شرکت تحقیقات بازار عنوان بخشی از پویش محیطی انجام می دهند. اگر نتایج حاصل از این مرحله حاکی از فرصت های بازاریابی باشد، محقق در موقعیتی است که می تواند یک پروژه تحقیقاتی رسمی و کمی را شروع کند.

بیان اهداف تحقیق پس از شناسایی و روشن شدن مسئله، با یا بدون تحقیق اکتشافی، محقق باید شرکت تحقیقات بازار طور رسمی اهداف تحقیق را بیان کند. این بیانیه نوع تحقیق مورد نیاز و اینکه چه اطلاعاتی ممکن است شرکت تحقیقات بازار تصمیم گیرنده اجازه انتخاب آگاهانه بدهد را مشخص می کند. بیان اهداف تحقیق فرآیند شفاف سازی تصمیم مدیریتی را شرکت تحقیقات بازار چیزی قابل عمل شرکت تحقیقات بازار اوج می رساند. بیانیه تصمیم کتبی وضعیت تجاری را برای محقق بیان می کند. اهداف تحقیق برحسب مورد سعی می‌کنند مستقیماً شرکت تحقیقات بازار بیانیه یا اظهارات تصمیم بپردازند. شرکت تحقیقات بازار این ترتیب، اهداف تحقیق نشان دهنده نوعی قرارداد است که محقق را متعهد شرکت تحقیقات بازار تولید تحقیق مورد نیاز می کند. شرکت تحقیقات بازار همین دلیل است که آنها در تحقیقات بازار کاربردی شرکت تحقیقات بازار عنوان قابل تحویل بیان می شوند. اهداف تحقیق بقیه فرآیند تحقیق را هدایت می کند. در واقع، قبل از اقدام، محقق و مدیران باید توافق کنند که اهداف مناسب هستند و اطلاعات مربوطه را تولید خواهند کرد

تئوری چیست؟

در نهایت، نظریه در تعیین اهداف پژوهشی مناسب نقش دارد. تئوری یک توضیح رسمی و منطقی از برخی رویدادها است که شامل توصیفی از چگونگی ارتباط اشیا با یکدیگر است. یک نظریه از طریق فرآیند بررسی یافته های قبلی مطالعات مشاشرکت تحقیقات بازار، استنتاج منطقی ساده و دانش حوزه های نظری قابل اجرا ساخته می شود. شرکت تحقیقات بازار عنوان مثال، اگر یک طراح وب در تلاش است تصمیم بگیرد که پس‌زمینه صفحه چه رنگی باشد، محقق ممکن است ابتدا با مطالعات قبلی که اثرات رنگ را بر طراحی بسته‌بندی و طراحی فروشگاه خرده‌فروشی بررسی می‌کند، مشورت کند. او همچنین ممکن است نظریه هایی بیابد که با طول موج رنگ های مختلف سروکار دارند یا نظریه هایی که جو خرده فروشی را توضیح می دهند.

این ممکن است منجر شرکت تحقیقات بازار پیش بینی های خاصی شود که آبی را شرکت تحقیقات بازار عنوان رنگ پس زمینه خوب پیش بینی می کند. در حالی که ممکن است شرکت تحقیقات بازار نظر برسد که تئوری فقط مربوط شرکت تحقیقات بازار تحقیقات بازاریابی آکادمیک یا پایه است، نظریه در درک تحقیقات عملی نیز نقش دارد. قبل از تعیین اهداف تحقیق، محقق باید بتواند وضعیت کسب و کار را شرکت تحقیقات بازار روشی منسجم توصیف کند. بدون این نوع توضیح، محقق ایده چندانی در مورد اینکه از کجا شروع کند ندارد. در نهایت، توضیح منطقی شرکت تحقیقات بازار محقق کمک می کند تا بداند چه متغیرهایی باید در مطالعه گنجانده شوند و چگونه ممکن است با یکدیگر ارتباط داشته باشند. عکس فوری تحقیق در صفحه بعد نشان می دهد که چگونه تئوری و عمل در تحقیقات بازاریابی با هم ترکیب می شوند.

فرضیه چیست؟

فرضیه یک بیانیه رسمی است که برخی از نتایج را توضیح می دهد. فرضیه ها (pl.) باید قابل آزمایش باشند. شرکت تحقیقات بازار عبارت دیگر، وقتی فرضیه ای بیان می شود، باید آن را شرکت تحقیقات بازار صورت گزاره نوشت. شرکت تحقیقات بازار عنوان مثال، با استفاده از خط ابتدایی ما شرکت تحقیقات بازار عنوان مثال، محقق ممکن است از استدلال نظری برای ایجاد فرضیه زیر استفاده کند: H1: هر چه یک دانشجوی آینده نگر MBA ساعت های بیشتری در هفته کار کند، نگرش نسبت شرکت تحقیقات بازار کلاس های آنلاین MBA مطلوب تر است. در ساده ترین شکل آن، یک فرضیه یک حدس است. یک مدیر فروش ممکن است این فرض را مطرح کند که فروشندگانی که بالاترین دانش محصول را دارند، بیشترین شرکت تحقیقات بازارره وری را خواهند داشت. یک مدیر تبلیغات ممکن است این فرض را مطرح کند که اگر نگرش مصرف کنندگان نسبت شرکت تحقیقات بازار یک محصول در جهت مثبت تغییر کند، مصرف آن محصول افزایش خواهد یافت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *