کار در شرکت تحقیقات بازار

در حالی که تعیین دقیق مرزهای بین شرکت های کوچک، شرکت های متوسط و شرکت های بزرگ دشوار است، شرکت تحقیقات بازار طور کلی، آمارهای دولتی معمولاً شرکت هایی با کمتر از 100 کارمند را کوچک می دانند. در شرکت های کوچک، معاون بازاریابی ممکن است مسئول تمام تحقیقات بازاریابی مهم باشد. این افسر عموماً یک مدیر فروش دارد که تاریخچه فروش، آمار انجمن های تجاری و سایر داده های داخلی را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند. شرکت های بازاریابی کوچک معمولاً منابع کمی دارند و صلاحیت های ویژه ای برای انجام پروژه های تحقیقاتی در مقیاس بزرگ و پیچیده دارند. در صورت نیاز شرکت تحقیقات بازار یک نظرسنجی در مقیاس بزرگ، یک آژانس تبلیغاتی یا شرکتی که در تحقیقات بازاریابی تخصص دارد، قرارداد خواهد گرفت. کسب و کارهای کوچک معمولاً کمتر از پنج کارمند دارند که شرکت تحقیقات بازار طور منظم در تحقیقات بازاریابی شرکت دارند. برخی از شرکت های کوچک، شرکت های تحقیقاتی بازاریابی کوچک هستند.

شرکت‌های تحقیقاتی بازاریابی کوچک کمتر مشتریان شرکتی بزرگی دارند، بلکه احتمالاً برای سایر شرکت‌های کوچک و شرکت تحقیقات بازار‌ویژه شرکت‌های نوپا کار خواهند کرد. مطالعات معمولی شامل مطالعات امکان سنجی و ارزیابی نگرش مصرف کننده و رابطه بین رضایت مشتری و وفاداری مشتری است. یک شرکت کوچک می تواند مکان خوبی برای شروع یک حرفه یا راه اندازی کسب و کار خود باشد. محققانی که برای یک شرکت کوچک کار می کنند احتمالاً باید در بسیاری از مراحل تحقیق، و نه در همه آنها، شرکت کنند.

شرکت های متوسط شرکت های متوسط را می توان آنهایی دانست که بین 100 تا 500 کارمند دارند. در یک شرکت تحقیقات بازاریابی متوسط، شخصی معمولاً سمت مدیر تحقیقات بازاریابی را دارد. این شخص رهبری در تلاش های تحقیقاتی را فراهم می کند و تمام فعالیت های تحقیقاتی در سطح کارکنان را یکپارچه می کند. یک تحلیلگر پژوهشی مسئول تماس با مشتری، طراحی پروژه، تهیه پیشنهادات، انتخاب تامین کنندگان تحقیق و نظارت بر جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل و فعالیت های گزارش است. شرکت تحقیقات بازار طور معمول، تحلیلگر پژوهشی مسئول چندین پروژه شرکت تحقیقات بازار طور همزمان است که طیف گسترده ای از فعالیت های سازمانی شرکت را پوشش می دهد. او با مدیریت محصول یا بخش کار می کند و توصیه هایی را بر اساس تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده ارائه می دهد. دستیاران پژوهشی (یا همکاران) در طراحی پرسشنامه، تجزیه و تحلیل داده ها و غیره کمک فنی می کنند.

نام رایج دیگر برای این موقعیت، تحلیلگر جوان است. مدیر سیستم های پشتیبانی تصمیم بر مجموعه نظارت می کند و تجزیه و تحلیل فروش، موجودی، و دیگر داده های دوره ای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM). پیش‌بینی فروش برای خطوط تولید معمولاً با استفاده از تکنیک‌های تحلیلی و کمی توسعه می‌یابد. اطلاعات فروش برای ارضای نیازهای برنامه ریزی، تحلیل و کنترل تصمیم گیرندگان ارائه می شود. مدیر سیستم های پشتیبانی تصمیم ممکن است توسط یک تحلیلگر پیش بینی کمک شود که کمک های فنی مانند اجرای برنامه های کامپیوتری و دستکاری داده ها برای پیش بینی فروش ارائه می کند. پرسنل یک بخش برنامه ریزی ممکن است عملکرد تحقیقات بازاریابی را در یک شرکت با اندازه متوسط انجام دهند. گاهی اوقات، آنها ممکن است برخی از عملکردهای تحقیقاتی را برون سپاری کنند. برنامه‌ریز ممکن است مطالعات تحقیقاتی را طراحی کند و سپس با شرکت‌های خارجی که خدمات تحقیقاتی مانند مصاحشرکت تحقیقات بازار یا پردازش داده‌ها را ارائه می‌کنند، قرارداد ببندد. آنها می توانند ورودی این آژانس های خارجی را با کار خود ترکیب کنند تا گزارش های تحقیقاتی بنویسند.

شرکت های بزرگ همانطور که بخش های تحقیقات بازاریابی رشد می کنند، تمایل دارند بر اساس محصول یا واحد تجاری استراتژیک متخصص شوند. شرکت های بزرگ را می توان آنهایی دانست که بیش از 500 کارمند دارند. شرکت ماریوت دارای یک مدیر تحقیقات بازاریابی برای اقامت (شرکت تحقیقات بازار عنوان مثال، هتل ها و استراحتگاه های ماریوت، کورت یارد بای ماریوت، و فیرفیلد مسافرخانه) و یک مدیر تحقیقات بازاریابی برای خدمات قراردادی (شرکت تحقیقات بازار عنوان مثال، خدمات زندگی ارشد) است. مدیر تحقیقات هر واحد تجاری شرکت تحقیقات بازار معاون خدمات بازاریابی شرکتی گزارش می دهد. بسیاری از سازمان های بزرگ دارای مدیران تحقیقات کیفیت مشتری هستند که در انجام نظرسنجی ها برای سنجش رضایت مصرف کنندگان از کیفیت محصول تخصص دارند.

بعد سازماندهی بخش تحقیقات بازاریابی یک شرکت بزرگ را نشان می دهد. در این سازمان، دپارتمان تحقیقات بازاریابی متمرکز تحقیقاتی را برای تمامی گروه های محصول بخش انجام می دهد. این برای یک بخش تحقیقاتی بزرگ است که بسیاری از تحقیقات خود را انجام می دهد، از جمله کار میدانی. مدیر تحقیقات بازاریابی شرکت تحقیقات بازار معاون بازاریابی گزارش می دهد.

مدیر تحقیقات بازاریابی دیدگاه تحقیق را در طول جلسات ارائه می دهد. شرکت تحقیقات بازار عنوان مثال، محقق می تواند ورودی هایی را در مورد اینکه چه نوع اطلاعاتی از بازار را می توان با توجه شرکت تحقیقات بازار تصمیم مورد بحث شرکت تحقیقات بازار دست آورد، ارائه دهد. مدیران تحقیقات بازاریابی معمولاً با مشکلاتی مانند زیر روبرو هستند: • متخصصان پژوهشی ماهر انجام تحقیقات را شرکت تحقیقات بازارتر از مدیریت افراد دوست دارند. آنها شرکت تحقیقات بازار خود می بالند که محققی عملی هستند. با این حال، یک مدیر یک مدیر است و زمان بیشتری را در جلسات و مدیریت صرف می کند تا در واقع انجام تحقیق.

• نقش مدیریت پژوهش اغلب شرکت تحقیقات بازار طور رسمی شناخته نمی شود. • متخصصان برجسته پژوهشی اغلب در تفویض مسئولیت مشکل دارند. غرور و غرور حاصل از یک محقق آگاه، دست کشیدن از کنترل را دشوار می کند. آنها ممکن است واقعاً احساس کنند “من خودم می توانم این کار را شرکت تحقیقات بازارتر انجام دهم.” در نتیجه آنها فقط کارهای ابتدایی یا خسته کننده را شرکت تحقیقات بازار زیردستان محول می کنند. زیردستان ممکن است گاهی افسون شده و در نتیجه از کار خود ناراضی شوند.

• در نهایت، پژوهش اغلب شرکت تحقیقات بازار عنوان مجموعه‌ای از تکنیک‌های موجود برای پاسخ‌گویی شرکت تحقیقات بازار سؤالات فردی و نامرتبط دیده می‌شود. بر اساس این دیدگاه، یک عملیات تحقیقاتی مجموعه‌ای از پروژه‌های کمابیش مساوی را در بر می‌گیرد که هر کدام توسط یک مدیر پروژه انجام می‌شود. از این رو، بسیاری از شرکت ها مدیر تمام وقت را غیر ضروری می دانند مشاغل تحقیقاتی بازاریابی در طیف وسیعی از فعالیت ها و دستمزدها قرار دارند. مشاغل عملاً در سراسر جهان در دسترس هستند. عکس فوری پژوهشی در صفحه بعد، ایده ای تقریبی از اینکه حقوق تحقیقات بازاریابی در سطح بین المللی چگونه است، ارائه می دهد.

تیم های متقابل در یک سازمان واقعاً بازاریابی محور، همه کارکنان در فرآیند جمع آوری و انتشار اطلاعات مشارکت دارند. بنابراین، کارکنان از مناطق مختلف سازمان بیشتر احتمال دارد در شرکت های بازاریابی محور با اطلاعات بازاریابی ارتباط برقرار کنند و عمل کنند. بنابراین، کارکنان بیشتر احتمال دارد که اطلاعات بازار را بین حوزه‌های عملکردی مختلف در یک شرکت بازاریابی محور بحث کنند. تیم های متقابل متشکل از افرادی از حوزه های عملکردی مختلف مانند مهندسی، تولید، مالی و بازاریابی هستند که هدف مشترکی دارند. تیم‌های متقابل شرکت تحقیقات بازار سازمان‌ها کمک می‌کنند تا روی یک فرآیند تجاری اصلی، مانند خدمات مشتری یا توسعه محصول جدید تمرکز کنند.

کار در تیم ها تمایل کارمندان را شرکت تحقیقات بازار تمرکز روی یک فعالیت عملکردی مجزا کاهش می دهد. تیم‌های متقابل شرکت تحقیقات بازار کارکنان کمک می‌کنند تا ارزش مشتری را افزایش دهند، زیرا ارتباطات در مورد خواسته‌ها و نظرات خاص آن‌ها شرکت تحقیقات بازارتر در سراسر شرکت منتقل می‌شود. در سازمان های تعیین کننده روند، بسیاری از مدیران تحقیقات بازاریابی اعضای تیم های متقابل هستند. برای مثال، توسعه محصول جدید ممکن است توسط یک تیم متقابل از مهندسان، مدیران مالی، پرسنل تولید، مدیران بازاریابی و محققان بازاریابی انجام شود که رویکردی یکپارچه برای حل یک مشکل یا استفاده از فرصت‌ها دارند. در روزهای قدیم، تحقیقات بازاریابی ممکن است در توسعه محصولات جدید تا مدت ها پس از تصمیم گیری های کلیدی در مورد مشخصات محصول و ساخت شرکت نداشته باشد.

اکنون ورودی محققان بازاریابی بخشی از یک تلاش تیمی یکپارچه است. محققان هم شرکت تحقیقات بازار عنوان مشاور تجاری و هم شرکت تحقیقات بازار عنوان ارائه دهندگان خدمات فنی عمل می کنند. پژوهشگرانی که در تیم‌ها کار می‌کنند، احتمالاً هدف وسیع تحقیق خود را درک می‌کنند و کمتر شرکت تحقیقات بازار طور انحصاری بر روش‌شناسی تحقیق تمرکز می‌کنند. تیم کارآمد متقابل، تصویر خوبی از مفهوم بازاریابی در عمل است. این نشان دهنده تلاش برای جلب رضایت مشتریان با استفاده از تمام منابع سازمان است. تیم های چند کارکردی تأثیر شگرفی بر دیدگاه ها درباره نقش تحقیقات بازاریابی در سازمان دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *