وظایف شرکت تحقیقات بازار

تحقیقات بازار حرفه ای است که داده ها را از چندین منبع جمع آوری می کند و از آن برای پیش بینی روندها استفاده می کند تا سعی کند بازار در آینده به کجا خواهد رفت. آنها از روندهای فعلی استفاده می کنند، سپس آنها را با انتظارات آینده مقایسه می کنند تا تصمیمات استراتژیک در مورد اینکه منابع باید در کجا قرار گیرند، اتخاذ کنند.

مسئولیت های تحلیلگر تحقیقات بازار عبارتند از:

 • جمع آوری داده ها در مورد مصرف کنندگان، رقبا و بازار
 • تلفیق اطلاعات در موارد، گزارش ها و ارائه های قابل اجرا درک اهداف تجاری و طراحی نظرسنجی برای کشف ترجیحات مشتریان بالقوه
 • گردآوری و تجزیه و تحلیل داده های آماری با استفاده از روش های نوین و سنتی برای جمع آوری آن ها

یک شرکت تحقیقات بازار روشمند تحقیقات بازار برای بررسی ترجیحات مشتری و داده های آماری به منظور حمایت از مشتریان در طول فرآیند تصمیم گیری آنها در مورد طراحی محصول، قیمت ها و تبلیغات داده ها را جمعآوری و تحلیل میکند. محقق بازار موفق قادر خواهد بود به طور مستقل داده های کیفی، روندها، استراتژی ها و رقابت را با هدف افزایش رقابت تجزیه و تحلیل کند.

مسئولیت های یک شرکت تحقیقات بازار

 • جمع آوری داده ها در مورد مصرف کنندگان، رقبا و بازار و ادغام اطلاعات در موارد، گزارش ها و ارائه های قابل اجرا
 • درک اهداف کسب و کار و طراحی نظرسنجی برای کشف ترجیحات مشتریان بالقوه
 • گردآوری و تجزیه و تحلیل داده های آماری با استفاده از روش های مدرن و سنتی برای جمع آوری آن ها
 • انجام تحقیقات بازار معتبر و قابل اعتماد تجزیه و تحلیل SWOT
 • تفسیر داده ها، تدوین گزارش ها و ارائه توصیه ها
 • از تحقیقات بازار آنلاین و یافته های کاتالوگ در پایگاه های داده استفاده کند
 • ارائه تجزیه و تحلیل رقابتی در مورد پیشنهادات بازار شرکت های مختلف، شناسایی روندهای بازار، قیمت گذاری / مدل های تجاری، فروش و روش های عملیاتی
 • روش‌شناسی برنامه و داده‌های کلیدی را ارزیابی نماید تا مطمئن شود که داده‌های منتشر شده دقیق هستند و زاویه انتشار صحیح است.
 • به طور کامل از روندهای بازار مطلع باشد، رقبا همواره تحقیق می کنند و بهترین شیوه ها را اجرا می کنند

 

الزامات و مهارت های شرکت تحقیقات بازار

 • تجربه تجزیه و تحلیل تحقیقات بازار
 • توانایی تفسیر حجم زیادی از داده ها و انجام چند کار
 • مهارت های ارتباطی و ارائه قوی
 • دانش عالی از بسته های آماری
 • زیرکی موتورهای جستجو، تجزیه و تحلیل وب و ابزارهای تحقیقات تجاری
 • آشنایی با برنامه های CRM
 • دانش کافی از روش های جمع آوری داده ها (نظرسنجی، گروه های متمرکز، نظرسنجی و غیره)
 • دانش کاری انبار داده، مدل سازی و مدل کاوی
 • تفکر تحلیلی و انتقادی قوی

یک شرکت تحقیقات بازار چه می کند؟

یک شرکت تحقیقات بازار اطلاعاتی را ارائه می دهد که به شرکت ها کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد محصولات خود بگیرند. آنها رفتار و نگرش های مصرف کننده را مطالعه می کنند، و با توجه به روندهای فروش بالقوه، به آنچه مردم از نظر اینکه از چه کسی خرید می کنند، می خواهند.

وظایف و مسئولیت های یک شرکت تحقیقات بازار چیست؟

یک شرکت تحقیقات بازار مسئول بهینه سازی استراتژی ها برای ایجاد حداکثر تأثیر بر فروش یا روند بازاریابی با استفاده از جدیدترین داده ها برای اطلاع از استراتژی بازاریابی است.

فاکتور های یک شرکت تحقیقات بازار  حرفه ای :

یک شرکت تحقیقات بازار خوب به مهارت های ارتباطی قوی هنگام جمع آوری اطلاعات، تفسیر داده ها و ارائه نتایج به مشتریان نیاز دارد. شرکت تحقیقات بازار همچنین باید در درک مقادیر زیادی از داده های پیچیده مهارت داشته باشند تا بتوانند اطلاعات را در صنایع و بازارهای مختلف پردازش و به هم مرتبط کنند.

یک شرکت تحقیقات بازار با چه کسانی کار می کند؟

شرکت تحقیقات بازار می تواند به عنوان فریلنسر مستقل یا با یک آژانس کار کنند. در مورد یک آژانس، آنها می توانند روزانه با تیم بازاریابی تعامل داشته باشند .

شرکت تحقیقات بازار معمولاً در ساعات کاری منظم کار می کند، اما پروژه های بزرگ ممکن است نیاز به شب های دیروقت داشته باشند. اگرچه شرکت تحقیقات بازار به طور سنتی روزهای خود را در یک فضای کاری می گذرانند، تعداد فزاینده ای از کارفرمایان به دنبال تحلیلگران از راه دور هستند. ارتباط بخش بزرگی از کار است.

همانطور که یک نظرسنجی توسط شبکه اطلاعات شغلی  نشان داد، 100٪ از متخصصان در نقش شرکت تحقیقات بازار هر روز از ایمیل استفاده می کنند، در حالی که 70٪ هر روز از طریق تلفن صحبت می کنند. علاوه بر این، از آنجایی که بیشتر کار یک تحلیلگر پشت میز انجام می شود، 65٪ گزارش کردند که به طور مداوم در طول روز می نشینند. اما آنها همچنین هنگام همکاری با همکاران یا مشتریان و هنگام ارائه ارائه از خواب بلند می شوند. هیچ دو روزی در این نقش یکسان نیست.

شرکت تحقیقات بازار وی سرچ

نقش ایمیل مارکتینگ

بر اساس یک مرور کلی روزمره که توسط یک تحلیلگر در GutCheck، یک شرکت تحقیقات بازار نوشته شده است، شخصی در این نقش ممکن است قبل از شروع به کار بر اساس پروژه، روز را با دریافت ایمیل‌ها شروع کند. این می‌تواند شامل برنامه‌ریزی برای یک پروژه تحقیقاتی، تعدیل یک مطالعه کیفی، تهیه گزارش با همکاری یک محقق اصلی یا ملاقات با بقیه اعضای تیم باشد. تمرکز بیشتر تلاش های روزانه بر روی یک یا دو پروژه بزرگ برای این نقش معمولی است.

نقش شرکت تحقیقات بازار

تحقیقات بازار یک جزء مهم استراتژی کسب و کار مدرن است. فرآیند جمع آوری سیستماتیک، ثبت و تجزیه و تحلیل داده ها در مورد مشتریان، رقبا و بازار. تحقیقات بازار می تواند به ایجاد یک طرح تجاری، راه اندازی یک محصول جدید، تنظیم دقیق محصولات موجود و گسترش به بازارهای جدید کمک کند. می توان از آن برای تعیین اینکه کدام بخش از جمعیت محصول را بر اساس متغیرهایی مانند سن، جنسیت، مکان و سطح درآمد خریداری می کنند، استفاده کرد. با تحقیقات بازار، شرکت ها می توانند در مورد مشتریان فعلی و بالقوه اطلاعات بیشتری کسب کنند. اساساً کارگران در این زمینه به شرکت ها کمک می کنند تا تصمیمات تجاری بهتری در مورد توسعه و بازاریابی محصولات جدید بگیرند.

شناسایی رقبا

شناسایی و نظارت بر رقبا و شرایط تحقیق یا تغییرات در صنعت که ممکن است بر فروش تأثیر بگذارد، مسئولیت آنهاست. این نقش شامل همکاری نزدیک با مشتری (اعم از داخلی یا خارجی) برای درک، تعریف و مستندسازی هدف کلی کسب و کار است. تکنیک‌های کمی و کیفی برای تفسیر داده‌ها به کار می‌روند و گزارش‌ها بر اساس یافته‌ها برای تولید توصیه‌های مستدل به نفع سازمان مشتری فرموله می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *