Bubble speech with cut out phrase "marketing" in the paper.


مبانی تحقیقات بازار 7

مشکلات جدیدی را برای مدیریت ایجاد می‌کند. راه‌حل‌های چنین مشکلاتی اغلب نیازمند بینشی است که تکنیک‌های حل مسئله سنتی و به خوبی استفاده شده قادر به ارائه آن نیستند. در چنین شرایطی، نیاز به حل خلاقانه مسئله بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می کند.

تحولات در بازارهای جهانی، چرخه‌های تولید کوتاه‌تر، نیاز به یافتن راه‌های جدید برای بهره‌برداری از فرصت‌ها و کمبود و هزینه منابع اولیه تنها تعدادی از چالش‌های جدید برای مدیران اجرایی امروزی است.

 برای پاسخگویی به چنین چالش هایی نیاز به تفکر خلاق وجود دارد. یافته‌های تحقیق از این استدلال حمایت می‌کنند که بین تفکر خلاق و کارایی و اثربخشی سازمانی ارتباط مستقیم وجود دارد.18 به‌ویژه، خلاقیت به بهبود ارزش راه‌حل‌ها برای مشکلات مداوم سازمانی کمک می‌کند. همچنین مشخص شده است که خلاقیت به تشویق نوآوری‌های سودآور کمک می‌کند، انگیزه کارکنان را احیا می‌کند و شخصی را بهبود می‌بخشد.

مهارت ها و عملکرد تیمی همه اینها می تواند به جریان مداوم ایده ها برای محصولات و خدمات جدید کمک کند و با بهبود فرآیندهای کاری، بستری را فراهم کند که یک سازمان بتواند مزیت رقابتی خود را بر اساس آن توسعه دهد. جنبه های کمی از فعالیت سازمانی وجود دارد که نیاز به خلاقیت در آنها احساس نشود.

در حالی که نیاز به ایده‌های جدید غالباً بر کارهای مشکل‌ساز غالب است، ایده‌های قدیمی نیز نیاز به بررسی مجدد دارند. به هر حال، خلاقیت فرآیند آشکارسازی، انتخاب، مبادله و ترکیب ذخایر حقایق، ایده‌ها و مهارت‌های ماست. ریکاردز 19 خلاقیت را به عنوان «فرار از گیرکردن ذهنی» توصیف کرده است، یک تعریف عملیاتی که با نقش آن در تصمیم گیری و حل مسئله بسیار سازگار است.

عدم پاسخ به عنوان یک مسئله در اثربخشی تحقیقات بازاریابی

 در جامعه‌ای که مردم به طور فزاینده‌ای نسبت به تحقیقات بازاریابی بدبین می‌شوند، عدم پاسخگویی به موضوعی تبدیل می‌شود که با اثربخشی مرتبط است.

تحقیقات بازاریابی به عنوان مثال، پاسخ به سؤالات مطرح شده در نظرسنجی ها ممکن است به طور قابل توجهی بین کسانی که پاسخ می دهند و کسانی که پاسخ نمی دهند متفاوت باشد. در مراکز خرید شلوغ، کسانی که وقت خود را صرف کمک به محقق در تکمیل پرسشنامه می‌کنند، ممکن است ایده‌ها و نگرانی‌های بسیار متفاوتی با کسانی داشته باشند که به سرعت از آنجا عبور می‌کنند و از همکاری امتناع می‌کنند.

علاوه بر این، در مورد شرکت تحقیقات بازار کسب و کار به کسب و کار، غیر پاسخگو ممکن است سازمانی با اهمیت عمده باشد که حذف آن باعث می شود که تحقیق معنای کمی داشته باشد. در حالی که آموزش مصاحبه‌گران، انگیزه‌های اضافی و حتی صبر می‌تواند گاهی بر عدم پاسخگویی بالقوه غلبه کند، فشار زمان، بی‌تفاوتی، تردید و احساس حقوق بیشتر در خصوص حریم خصوصی، همگی به مشکلات احتمالی ناشی از عدم پاسخگویی کمک می‌کنند.

   خلاصه

این فصل به بررسی این موضوع پرداخته است که چگونه تحقیقات بازاریابی می تواند با ارائه اطلاعاتی که می تواند به تصمیم گیری بازاریابی صحیح کمک کند، برخی از خطرات تصمیم گیری بازاریابی را از بین ببرد. این ممکن است در تمام عناصر آمیخته بازاریابی به دست آید و از طریق مشارکت در فرمول‌بندی مشکل و یافتن راه‌حل، تحقیقات بازاریابی به بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند تدوین استراتژی بازاریابی تبدیل می‌شود. تحقیقات بازاریابی می تواند مطالعات مختلفی را انجام دهد و از منابع داده اولیه و ثانویه استفاده کند.

 می توان آن را در داخل یا توسط شرکت های تحقیقاتی بازاریابی که در این شکل مشاوره تخصص دارند، اعمال کرد. دومی طیف وسیعی از خدمات را از مطالعات غیرمجاز تا مطالعات سفارشی ارائه می‌دهد تا نیازهای مشتریان فردی را برآورده کند.

مانند بسیاری از خدمات دیگر که شامل تولید اطلاعات و گزارش های محرمانه است، ملاحظات اخلاقی موضوع مهمی است و نیاز به بررسی کامل دارد. روش های جدید پرسیدن سوالات چالش هایی را برای محققان بازاریابی ایجاد می کند و معرفی خلاقیت در تحقیقات بازاریابی بسیار مهم است.

معرفی

 تحقیقات بازاریابی نقش مهمی در کمک به حل مشکلات و بهبود تصمیم گیری با تولید اطلاعاتی دارد که به رفع عدم قطعیت کمک می کند. با این حال، تحقیقات بازاریابی هزینه دارد و در حالی که مزایای اطلاعات خوب بدیهی است، اگر قرار است از آن استفاده شود، تحقیقات باید مقرون به صرفه باشد. گاهی ممکن است انجام تحقیقات بازاریابی ارزش نداشته باشد، در حالی که در شرایط دیگر انجام این کار بسیار سودمند خواهد بود.

 مانند تمام کارهای پروژه، تحقیقات بازاریابی می تواند بسیار پیچیده باشد و نیاز به برنامه ریزی، زمان بندی و کنترل قابل توجهی دارد. این نه تنها از نظر هماهنگی یک پروژه مهم است، بلکه تضمین می کند که اطلاعات تحقیق در یک دوره زمانی از پیش تعیین شده تولید می شود و هزینه ها تحت کنترل است.

استفاده از روش های شبکه PERT مبتنی بر کامپیوتر نه تنها به برنامه ریزی، زمان بندی و کنترل یک پروژه کمک می کند، بلکه می تواند نشان دهد که چگونه ممکن است در صورت نیاز و در صورت نیاز، صرفه جویی بیشتری در هزینه و زمان انجام شود.

 مشکلات بازاریابی

مشکلات بازاریابی همیشه در تجارت ایجاد می شود. برخی از مشکلات بسیار مهم هستند و به فروش، سود و رفاه عمومی تجارت مربوط می شوند. قبل از انجام هر تحقیقی، باید یک بیانیه خوب برنامه ریزی شده از مشکل در نظر گرفته شود. از آنجایی که مدیران مختلف ممکن است دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به مشکل داشته باشند.

در نتیجه دیدگاه‌های متفاوتی در مورد ماهیت دقیق آن دارند، لازم است قبل از مشخص شدن کامل مشکل، با همه افراد ذینفع مشورت شود. هر فردی باید قبل از انجام یک مطالعه معتبر و مفید از مشکل، افکار خود را در تعریف مشکل مشارکت دهد.

 نظارت مستمر برای مشکلات

 برخی از مشکلات بازاریابی نیاز به مطالعه گسترده دارند، زیرا به نظر می‌رسد احتمال ایجاد فرصت‌های بازاریابی سودآور یا برعکس، زیان‌های قابل توجه را آشکار می‌کنند. برخی نیاز به توجه فوری دارند در حالی که برخی دیگر ممکن است کمتر فوری باشند.

مشکلی که نیاز به مطالعه کامل دارد

 یک شرکت طیف گسترده ای از محصولات غذایی را برای بازار مصرف تولید می کند. این شرکت معتقد است که ژله‌های آن از کیفیت و طعم برتری برخوردار هستند، اما فروش کمتر از آن چیزی است که شرکت ممکن است انتظار داشته باشد. ممکن است تقصیر قیمت یا بسته بندی باشد،

 اما شرکت واقعاً ایده دقیقی ندارد. حتی جای تعجب است که آیا باید به طور کامل از بازار ژله خارج شود. اگر این آخرین اقدام به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد، شرکت باید بداند که چگونه این امر بر سایر خطوط تولیدش تأثیر می گذارد و به ویژه، چه تأثیری بر آمادگی توزیع کنندگان برای ذخیره سایر محصولات شرکت خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *