فناوری اطلاعات و بازاریابی

اطلاعات مربوط به دسته بندی کالاها، سازنده، و شناسایی محصول بر اساس اندازه، طعم، رنگ و غیره. این چیزی است که اسکنر نوری در واقع می خواند. اگر درصد زیادی از فروش یک برند در محیط‌هایی بدون توانایی خواندن کد UPC رخ می‌دهد، بازاریاب باید بداند که داده‌های اسکنر ممکن است نماینده نباشد.

■ پایگاه های مالی داده‌های مالی رقبا و مشتریان، مانند صورت‌های درآمد و ترازنامه، ممکن است مدیران را مورد توجه قرار دهد. دسترسی به اینها در پایگاه های داده مالی آسان است. CompuStat پایگاه داده مالی گسترده ای را در مورد هزاران شرکت منتشر می کند که بر اساس صنعت و معیارهای دیگر تفکیک شده اند. برای نشان دادن عمق این مجموعه اطلاعات، CompuStat’s Global Advantage داده های گسترده ای را در مورد تقریباً 7000 شرکت در بیش از 30 کشور در اروپا، حاشیه اقیانوس آرام و آمریکای شمالی ارائه می دهد.

■ پایگاه داده های ویدئویی پایگاه‌های اطلاعاتی ویدیویی و رسانه‌های جریانی تأثیر عمده‌ای بر بازاریابی بسیاری از کالاها و خدمات دارند. برای مثال، استودیوهای فیلم، کلیپ هایی از فیلم های آینده ارائه می دهند و آژانس های تبلیغاتی تبلیغات تلویزیونی را در اینترنت قرار می دهند .. مک دونالد آرشیو دیجیتالی از تبلیغات تلویزیونی و سایر فیلم های ویدئویی را برای به اشتراک گذاشتن با فرنچایزرهای خود در سراسر جهان نگهداری می کند. پایگاه داده ویدیویی به فرنچایزرها و آژانس های تبلیغاتی آنها امکان می دهد بدون فیلمبرداری از همان صحنه هایی که قبلاً بایگانی شده اند، تبلیغات محلی ایجاد کنند. ویدئوها در مورد هر نوع مصرف محصول یا برند را می توان در YouTube.com یافت. در سال 2008، هر دو کمپین سیاسی اصلی تبلیغاتی را تولید کردند که فقط برای آنها طراحی شده بود

شرکت تحقیقات بازار

اصطلاح تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده قبل از استفاده گسترده از اینترنت وجود نداشت. در واقع، هیچ جنبه دیگری از کسب‌وکار به‌جز تحلیل‌های پیش‌بینی‌کننده، چگونگی استفاده از اینترنت را برای موفقیت کسب‌وکار نشان نمی‌دهد. به طور کلی، تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده به پیوند دادن منابع داده های رایانه ای به ابزارهای آماری اشاره دارد که می توانند روابط و روندهای پیش بینی را جستجو کنند که امکان پیش بینی دقیق تری از نظرات و اقدامات مصرف کنندگان را فراهم می کند. تجزیه و تحلیل پیشگویانه همچنین اسکن دستی داده ها را حذف می کند. شرکت‌های نرم‌افزاری مانند SPSS و SAS محصولاتی را ارائه می‌دهند که هم به دنبال داده می‌گردند و هم از ابزارهای آماری برای آشکار کردن روابط کلیدی پیش‌بینی استفاده می‌کنند. در ادامه کتاب درباره SPSS و ابزارهای آماری خاص بیشتر خواهیم آموخت. سیستم‌های خطوط هوایی شرح‌داده‌شده در تصویر ابتدایی، نوعی تحلیل پیش‌بینی‌کننده را نشان می‌دهند. اطلاعات گرفته شده از رفتار آرشیو شده واقعی مصرف کنندگان به همراه داده های ترجیحی ارائه شده توسط ورودی مستقیم از مصرف کننده برای مدل سازی سطوح فروش استفاده می شود که می توان با مقادیر مختلف تخفیف به دست آورد. انتظار می‌رود خطوط هوایی از جدیدترین فناوری‌های تحقیقاتی مانند تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده استفاده کنند، اما سایر صنایع، از جمله برخی که بسیار کوچک‌تر و به ظاهر کم‌اهمیت‌تر هستند، از این ابزار جدید استفاده می‌کنند. Monterey Mushrooms، تولیدکننده پیشرو قارچ در کشور، قبلاً نیروی فروش خود را با حجم گزارش های کاغذی مسلح می کرد که داده های فروش صدها و صدها فروشنده را در چندین چهارم نشان می داد. این شرکت اکنون اطلاعات مربوط به فروشندگان و اطلاعات هزینه از جمله هزینه حمل و نقل و بسته بندی را یکپارچه می کند تا پیش بینی کند که کدام تماس های فروش بیشترین سود را خواهند داشت. این شرکت می تواند منابع را بر این اساس تخصیص دهد (برای یک تصویر به عکس فوری پژوهشی در صفحه بعد مراجعه کنید). می زند پیدا کردن سوزن در انبار کاه!
فناوری اطلاعات داده ها و اطلاعات را می توان از طریق فناوری کشش یا فشار به مصرف کنندگان یا سایر کاربران نهایی تحویل داد. به طور معمول، مصرف کنندگان اطلاعاتی را از یک صفحه وب درخواست می کنند و مرورگر سپس پاسخی را تعیین می کند. بنابراین، مصرف کننده اساساً داده ها را می خواهد. در این حالت گفته می شود که از طریق کانال کشیده می شود. نقطه مقابل کشش، هل دادن است. فناوری فشار داده ها را بدون درخواست به رایانه کاربر ارسال می کند. به عبارت دیگر، نرم افزار برای حدس زدن اطلاعاتی که ممکن است بر اساس الگوی پاسخ های قبلی برای مصرف کنندگان جالب باشد، استفاده می شود. فناوری Push به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به حضور فیزیکی در دستگاه اینترنتی خود، اطلاعات شخصی‌سازی شده را به مصرف‌کنندگان تحویل دهند. زمانی که مشتریان خطوط هوایی برای جستجوی پروازها از کلمبوس به ریورساید به یک وب‌سایت می‌روند، آنها اطلاعات را می‌کشند. هنگامی که همان مشتریان در پروازهای کلمبوس به ریورساید «دینگ» را دریافت می‌کنند، اطلاعات بر اساس رفتار قبلی‌شان به آنها داده می‌شود. فناوری اطلاعات امروزی از «عامل‌های هوشمند» یا «عامل‌های هوشمند» برای ارائه محتوای سفارشی‌شده به دسکتاپ بیننده استفاده می‌کند. نرم افزار عامل هوشمند قادر به یادگیری ترجیحات کاربر اینترنت و جستجوی خودکار اطلاعات و توزیع اطلاعات در رایانه کاربر است. یاهو من و MyExcite خدمات پورتالی هستند که صفحات وب را شخصی سازی می کنند. کاربران می توانند قیمت سهام مربوط به نمونه کارها، اخبار مربوط به تیم های ورزشی مورد علاقه، آب و هوای محلی و سایر اطلاعات شخصی شده را دریافت کنند. کاربران می‌توانند بخش‌هایی از خدماتی را که می‌خواهند ارائه کنند سفارشی کنند. با فناوری فشار، محتوای مربوطه بدون نیاز به جستجو توسط کاربر به دسکتاپ بیننده تحویل داده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *