سایت های تحقیقات بازار- بخش دوم

**برای مطالعه مقاله اصلی اینجا را کلیک نمایید.

 

خوب می دانید که تحقیقات بازار چه زمانی “اختراع شد”. منطقی است که فرض کنیم برای همیشه، افراد عاقل در تجارت در مورد بازارهای خود تحقیق کرده اند. آنها از مشتریان خود پرسیده اند که چه می خواهند و از آنها می پرسند که آیا از محصولات و خدماتی که عرضه می کنند راضی هستند یا خیر. آنها ارزیابی خامی از پتانسیل محصولات خود انجام خواهند داد. آنها با تماشای دقیق رقابت، بهترین قیمت را برای پرداخت قضاوت خواهند کرد. مشتریان همیشه مهمترین بخش یک تجارت بوده اند. امروزه، اگر مشتری را در مرکز تجارت خود قرار ندهید، به مرور زمان هیچ کسب و کاری نخواهید داشت. به عبارت دیگر تحقیقات بازار یا هوش بازار همیشه همراه ما بوده است.
با این حال، تحقیقات بازار کمی بیشتر از جذب و تفسیر غیررسمی هوش است که نتیجه طبیعی باز نگه داشتن چشم و گوش است. تحقیقات بازار ساختار یافته و هدفمند است. جمع آوری و تفسیر منظم و عینی داده ها برای کمک به کاهش ریسک در تصمیمات بازاریابی است. مانند تمام تعاریف، این تعاریف مملو از معنی است. محققان بازار فقط در یک بازار جستجو نمی کنند تا ببینند چه خبر است. آنها طرح ها و طرح های تحقیقاتی دارند. بنابراین آنها در کاری که انجام می دهند سیستماتیک هستند. علاوه بر این، آنها به دنبال کشف حقیقتی هستند که ممکن است در زیر انبوهی از فرضیات یا سوگیری پنهان باشد. این وظیفه محقق است که عینی باشد.
سهام محقق بازار و شرکت تحقیقات بازار در تجارت داده است. تحقیقات بازار خوب نباید با داده ها متوقف شود. داده ها مجموعه ای از حقایق و نظراتی هستند که در فرآیند نظرسنجی جمع آوری می شوند. این نیاز به تبدیل به اطلاعات دارد تا چیزی به ما بگوید. بیش از این باید به هوش تبدیل شود، بنابراین به ما کمک می کند تا حرکات هوشمندانه انجام دهیم. محققان بازار آمار و نظرات را جمع آوری می کنند. آنها سپس معنی این داده ها را بررسی می کنند و نتیجه گیری می کنند منجر به بهبود تصمیمات تجاری شود.
ین تعریف به طور گسترده پذیرفته شده از تحقیقات بازار، موضوع را به یک ابزار نسبتاً جدید در برنامه ریزی تجاری تبدیل می کند. ارجاعات به تحقیقات بازار همانطور که می دانیم در اواخر قرن گذشته شروع شد. اولین نظرسنجی تحقیقات بازار در سراسر کشور – در زمینه تولید غلات – در ایالات متحده آمریکا در سال 1879 توسط تبلیغ کنندگان N W انجام شد. آیر و پسر. از آن زمان، صنعت تحقیقات بازار از پیشرفت‌های روان‌شناسی، جامعه‌شناسی و فناوری بهره برده است. توسعه بازاریابی به عنوان یک عنصر کلیدی تجاری نیز تأثیر مهمی بر توسعه تحقیقات بازار و اجتماعی داشته است. نتیجه این است که تحقیقات بازار و اجتماعی اکنون طیف گسترده ای از راه های سریع و قابل اعتماد جمع آوری اطلاعات را برای کمک به بهبود تصمیم گیری در بر می گیرد. در دهه 1930 شرکت های حسابرسی نیلسن و آتوود تکنیک هایی را برای اندازه گیری فروش کالاهای مصرفی از طریق خرده فروشان توسعه دادند. مشترکین این ممیزی ها توانستند اندازه بازار محصولات خود را ردیابی کنند و سهم بازار خود را محاسبه کنند. صنعت تحقیقات بازار متولد شد.

چگونه هوش بازار به تصمیم گیری تجاری کمک می کند؟

همه کسب و کارها برای هدایت تصمیم گیری به اطلاعات نیاز دارند. مدیرانی که به شدت در تلاش برای درک بازارهای پیچیده و جهانی هستند، بیش از هر زمان دیگری به اطلاعات قابل استفاده نیاز دارند. به همین دلیل، بخش تحقیقات نقش ارزشمندی در دنیای تجاری، اجتماعی و سیاسی امروز ایفا می کند. این اطلاعات را می توان به اطلاعاتی که هنگام رانندگی به آن نیاز داریم تشبیه کرد. صفحه‌های روی داشبورد معادل فشارسنج‌های مالی هستند که به ما می‌گویند به چه میزان فروش و سود رسیده‌ایم، در حالی که نقشه روی صندلی جلو گزارش تحقیقات بازار است که بهترین راه را به ما نشان می‌دهد. در دنیایی که اسرار فناوری بسیار کمی وجود دارد، عجیب نیست که قوطی‌ها، رایانه‌ها و ماشین‌ها همه شبیه هم باشند. موفقیت تجاری بیش از هر زمان دیگری به برتری فنی وابسته نیست، بلکه به درک بهتر نیازهای مشتریان و استفاده از این اطلاعات برای هدایت تصمیم گیری بستگی دارد. گاهی اوقات نیازهای پژوهشی آشکار است. شما در حال عرضه یک محصول جدید هستید و باید واکنش مشتریان را بدانید. آیا آنها آن را دوست خواهند داشت؟ آیا آن را خواهند خرید؟ چقدر پرداخت خواهند کرد؟ چقدر خواهند خرید؟ چه چیزی باعث خرید آنها می شود؟ راه اندازی یک محصول بدون این اطلاعات و استناد به آن بر اساس تصورات و نظرات داخلی (معمولاً خوش بینانه) می تواند یک فاجعه باشد.
گاهی اوقات ساده تر است که از بیرون به یک شرکت نگاه کنید و نیاز آنها به تحقیق را تشخیص دهید تا اینکه وقتی در داخل هستید به این درک برسیم. مدیران شرکت ها تصویری از خود می سازند بازارها در سرشان است. آنها احساس می کنند که بهتر از آن چیزی که هر خارجی بتواند به آنها بگوید، می دانند چه اتفاقی دارد می افتد. ممکن است تعصب و مقاومت قابل توجهی در برابر تحقیق از سوی افرادی که منافعی در یک عملیات دارند وجود داشته باشد. تحقیقات بازار نقشه‌ای است که کسب‌وکارها می‌توانند بر اساس آن حرکت کنند. همانطور که نقشه‌ها می‌توانند در مقیاس بزرگ یا کوچک باشند، تحقیقات بازار می‌تواند سطح بالا یا جزئیات باشد. البته، نقشه تضمین نمی کند که شما سالم به مقصد خود برسید زیرا باید با موفقیت از برخورد جلوگیری کنید و از عدم چرخش اشتباه اطمینان حاصل کنید. در برخی موارد نقشه ممکن است فاقد جزئیات مورد نیاز باشد یا حتی قدیمی باشد. بدیهی است که تحقیقات بازار به تصمیم گیری در عملکرد بازاریابی به جای مدیریت تولید یا مالی مربوط می شود. زیرا بازاریابی اینگونه است عواقب تصمیمات بازاریابی در مرکز هر کسب و کاری است که بر عملکردهای دیگر تأثیر می گذارد. همچنین، تکنیک هایی که در تحقیقات بازار استفاده می شود را می توان در برخی حوزه های دیگر کسب و کار نیز مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال، دپارتمان های منابع انسانی اغلب از تحقیقات بازار برای سنجش رضایت کارکنان شرکت استفاده می کنند. تحقیقات بازار می تواند اطلاعات قابل استفاده مورد نیاز برای حمایت از تصمیمات مدیریت را فراهم کند. همچنین راهی برای مدیریت فراهم می کند تا با مشتریان و سهامداران گفتگو کند. می توانید از تحقیقات بازار برای یافتن شکاف ها در بازارها، ارزیابی فرصت های جدید، توسعه محصولات و خدمات جدید، ارزیابی پتانسیل بازار و تشخیص نقاط قوت و ضعف یا مزایا و معایب استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *