خدمات تحقیقات بازار-بخش دوم

تحقیقات بازاریابی شامل جمع آوری و تجزیه و تحلیل حقایق در مورد یک محیط تجاری معین است.

هر دو کسب و کار جدید و موجود پروژه های تحقیقاتی بازاریابی را انجام می دهند، اما با اهداف متفاوت. یک کسب و کار جدید ممکن است قبل از شروع فعالیت، تحقیقاتی را برای درک بهتر بازار انجام دهد. کسب‌وکارهای موجود برای پژوهش ارزش قائل هستند زیرا به آنها کمک می‌کند موقعیت مناسبی را اتخاذ کنند که به آنها امکان می‌دهد از فرصت‌های موجود در عین اجتناب از خطرات استفاده کنند.

جمع آوری و تجزیه و تحلیل حقایق در مورد یک بازار برای فرآیند تصمیم گیری حیاتی است.

     بیایید به این سؤال بپردازیم که “چرا تحقیقات بازاریابی مهم است؟

1: ایجاد سلامت یک سرمایه گذاری

کارآفرینان کسب و کار خود را با هدف کسب سود راه اندازی می کنند. بنابراین، آنها باید ثابت کنند که سرمایه گذاری که می خواهند شروع کنند، بازده کافی برای حمایت از رشد کسب و کار را فراهم می کند. اولین چیزی که باید در نظر گرفت این است که آیا خدمات یا محصول ارائه شده در بازار مورد نیاز است و آیا مشتریان را جذب می کند یا خیر. کسب و کارها اگر ابزاری برای استخدام محققان متخصص نداشته باشند، می توانند به تنهایی تحقیق کنند.

2: تدوین استراتژی رشد

رسیدن به موفقیت آسان نیست. برای استفاده کامل از فرصت های موجود در بازار و اجتناب از تهدیدها، نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. کسب و کارها برای دستیابی به اهداف تعیین شده و بقا در بازارهای بسیار رقابتی باید برنامه ریزی داشته باشند. این طرح ها از اطلاعات و جزئیات جمع آوری شده از طریق تحقیقات بازاریابی ایجاد می شوند.

3: تعیین نیازهای بازار

مصرف کنندگان مختلف نیازها و انتظارات منحصر به فردی دارند و درک این نیازها و طراحی محصولات یا خدمات برای برآورده کردن آنها بسیار مهم است. کسب و کارها پیش از توسعه محصولات یا خدمات جدید با تحقیق در میان مشتریان بالقوه برای اطمینان از درستی آن ها اقدام می کنند. نیازهای مشتری مدام در حال تغییر است و ورود کورکورانه به بازار را سخت می کند.

4: نظارت بر رقبا

بازارها رقبای مختلفی دارند که برای مشتریان یکسان رقابت می کنند. برای موفقیت یک کسب و کار، باید تلاش کند تا سهم بازار خود را حفظ کند. برای انجام این کار، یک کسب‌وکار کوچک تحقیقات بازار را انجام می‌دهد تا حرکاتی را که رقبا انجام می‌دهند مشخص کند و بر این اساس با آن حرکات مقابله کند.

5: یافتن فرصت های بازار

بازار همیشه فرصت هایی دارد که یک کسب و کار کوچک مایل است از آنها استفاده کند. برخی از گشایش ها خیلی واضح نیستند و برای شناسایی آنها باید تحقیقاتی انجام شود. با توجه به فرصت ها، کسب و کارها نیز تحقیقاتی را برای یافتن بهترین استراتژی ها برای استفاده در بازار انجام می دهند. شناسایی فرصت ها برای یک کسب و کار نیازی به رسمی نیست. یک بحث ساده با دوستان، تماشای تلویزیون، یا خواندن روزانه روزنامه محلی می تواند ایده های تجاری جدیدی را برای پیگیری فراهم کند. توجه به اتفاقات اطرافتان می تواند ایده هایی برای بررسی بیشتر ارائه دهد.

6: شناسایی مشکلات احتمالی

شانس رشد یک کسب و کار کوچک به دلیل مشکلات بسیاری در این مسیر با مشکل مواجه می شود. اگر به موقع به آنها رسیدگی نشود، مشکلات حتی می تواند به بسته شدن آن منجر شود. از طریق تحقیقات بازار، مشکلات احتمالی قبل از اینکه از کنترل خارج شوند شناسایی و برطرف می شوند. دانش پیشرفته از روندهای بازار به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا استراتژی های خود را مطابق با آن تنظیم کنند و تأثیر مشکل احتمالی را کاهش دهند.

7: توسعه حضور آنلاین و کانال فروش تجارت الکترونیک

با افزایش دسترسی به وب، مشاغل بیشتری از آن برای بازاریابی استفاده می کنند. یک کسب و کار کوچک که تازه وارد بازاریابی آنلاین شده است باید بهترین راه را برای بهره مندی از مزایای مرتبط با وب بیابد. استراتژی های مورد استفاده در بازاریابی آفلاین ممکن است به صورت آنلاین کار نکنند. بنابراین، کسب و کار باید تحقیقاتی را برای یافتن مناسب ترین استراتژی ها برای استفاده انجام دهد.

نتیجه

تحقیقات بازار برای یک کسب و کار کوچک مانند یک شرکت بزرگ نقش مهمی ایفا می کند. اما با تحقیق مناسب، صاحبان مشاغل می توانند تصمیمات بهتری در مورد عملیات خود بگیرند. تمام فعالیت های یک کسب و کار باید با تحقیقات کافی انجام شود تا از اشتباهات جلوگیری شود.

تحقیقات بازار چه مزایایی دارد؟

اگر به درستی انجام شود، می توان تحقیقات بازار را برای کمک به موارد زیر انجام داد:

  • صاحبان مشاغل تصمیمات آگاهانه تر و بهتری می گیرند (کسانی که بازدهی قوی تری در سرمایه گذاری خود دارند)
  • به تصمیم گیرندگان اجازه دهید تا منابع خود را بر روی ابتکاراتی متمرکز کنند که احتمالاً قوی ترین پتانسیل را دارند
  • حدس و گمان را از نوآوری حذف کنید
  • جلوگیری از اشتباهات پرهزینه

به عنوان مثال،شرکت تحقیقات بازار می تواند در هر یک از این سناریوها استفاده شود:

برای اطمینان از امکان سنجی یک محصول، خدمات یا حتی کسب و کار جدید. اگر تقاضا وجود داشته باشد و موانع کمی برای ورود وجود داشته باشد، این می تواند چشم انداز خوبی باشد.

  • برای ارزیابی یک بازار به عنوان یک کل و دیدن اینکه آیا بازار مورد علاقه پتانسیل ورود را دارد یا خیر.
  • برای نظارت بر روندهای بازارهای نوظهور و درک چگونگی واکنش به منحنی در حال تغییر؛ به عنوان مثال جایی که شرایط بازار تغییر می کند یا زمانی که فناوری های جدید وارد ترکیب می شوند.
  • برای آزمایش تقاضای مصرف‌کننده، چه برای محصولات تازه و چه برای ویژگی‌های بهبود یافته محصول در یک محصول تقویت‌شده.
  • برای بررسی نحوه قرارگیری یک محصول یا خدمات جدید در بازار، با در نظر گرفتن 7 P ترکیب بازاریابی.
  • برای ادامه نوآوری و بهبود کسب و کار، مسائل بالقوه را در صورت بروز علامت گذاری کنید تا بتوان در اسرع وقت با آنها مقابله کرد.
  • برای اطمینان از اینکه کمپین های تبلیغاتی تا حد امکان موفق هستند.

بنابراین چگونه کسب و کارها می توانند تحقیقات بازار را انجام دهند؟

دو دسته از خدمات تحقیقات بازار وجود دارد. اولیه و ثانویه. تحقیقات اولیه شامل تعامل مستقیم با منابع تحقیقاتی است. برای مثال، ممکن است یک نظرسنجی سفارشی از مشتریان برای جمع آوری مجموعه ای منحصر به فرد از اطلاعات دست اول انجام دهید. تحقیقات ثانویه شامل انجام تحقیقات روی میز برای بازجویی از منابع اطلاعاتی موجود برای یافتن گرایش ها یا بینش ها است. این در نوع خود شکل بسیار ارزشمندی از تحقیق است. از آنجایی که انجام تحقیقات ثانویه نسبت به تحقیقات اولیه ارزان‌تر است، ابتدا به عنوان بخشی از یک مطالعه زنده بودن انجام می‌شود. سپس، کسب و کارها می بینند که آیا شکافی وجود دارد یا خیر و تحقیقات خود را برای پر کردن این شکاف ها انجام می دهند.

در این دو دسته، هم تحقیقات کمی و هم کیفی وجود دارد. اولی داده محور و عینی است. مورد دوم بینش هایی را ارائه می دهد که یافته های داده های تحقیقات کمی بازار را گرد می آورد. به عنوان مثال، یک مطالعه کیفی می تواند برای یافتن نظرات مصرف کننده یا آگاهی از برند مورد استفاده قرار گیرد. تحقیقات کمی معمولاً از طریق تحقیقات ثانویه و کیفی از طریق تحقیقات اولیه انجام می شود (مگر اینکه مطالعات منتشر شده با نتایج کیفی – معتبر – وجود داشته باشد).

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *