حقوق شرکت کننده در تحقیقات بازاریابی

پژوهش فعال آمریکایی ها از حریم خصوصی خود لذت می برند. از این رو، حق حفظ حریم خصوصی موضوع مهمی در تحقیقات بازاریابی است. این موضوع شامل آزادی شرکت کننده در انتخاب اینکه آیا با درخواست بازپرس مطابقت کند یا خیر. شرکت تحقیقات بازار طور سنتی، محققان فرض می‌کردند که افراد یک انتخاب آگاهانه انجام می‌دهند. با این حال، منتقدان استدلال کرده اند که افراد مسن، فقیر، کم تحصیلات و سایر افراد محروم ممکن است از حق انتخاب خود بی اطلاع باشند. آنها همچنین استدلال کرده‌اند که مصاحبه شرکت تحقیقات بازار‌کننده ممکن است با توضیح مشرکت تحقیقات بازارم هدف نظرسنجی شروع کند، در ابتدا سؤالاتی بپرسد که نسبتاً بی‌ضرر هستند و سپس شرکت تحقیقات بازار سؤالاتی با ماهیت بسیار شخصی بروند. پیشنهاد شده است که آزمودنی ها از حق خود برای تنها ماندن یا قطع مصاحشرکت تحقیقات بازار در هر زمان مطلع شوند. محققان نباید از تمایل شرکت تحقیقات بازار “نگه داشتن” پاسخ دهندگان پرمشغله پیروی کنند. با این حال، این دیدگاه قطعا در جامعه پژوهش پذیرفته نشده است. مسئله حریم خصوصی با این سؤالات نشان داده می شود:

• «آیا تماس تلفنی که شام خانوادگی را قطع می کند، تجاوز شرکت تحقیقات بازار حریم خصوصی است؟»

• “آیا یک ایمیل درخواست پاسخ شرکت تحقیقات بازار یک نظرسنجی 30 دقیقه ای تجاوز شرکت تحقیقات بازار حریم خصوصی است؟” شرکت تحقیقات بازار طور کلی، شرکت‌های مصاحشرکت تحقیقات بازار‌کننده با تلاش برای مصاحشرکت تحقیقات بازار نکردن در اواخر عصر یا در زمان‌های نامناسب، نزاکت عمومی را رعایت می‌کنند. با این حال، مصاحشرکت تحقیقات بازار با شماره تلفن تصادفی کامپیوتری باعث افزایش بحث در مورد مسئله حریم خصوصی شده است. شرکت تحقیقات بازار عنوان یک موضوع عملی، پاسخ دهندگان ممکن است در مورد مسائل حریم خصوصی احساس آرامش بیشتری داشته باشند اگر بدانند چه کسی این نظرسنجی را انجام می دهد. بنابراین، شرکت تحقیقات بازار طور کلی توصیه می شود که مصاحشرکت تحقیقات بازار کنندگان میدانی نشان دهند که آنها محققین قانونی هستند و شرکت تحقیقات بازار محض اینکه کسی شرکت تحقیقات بازار تلفن پاسخ داد، شرکتی را که در آن کار می کنند نام ببرند.

برای نظرسنجی‌های حضوری، مصاحشرکت تحقیقات بازار‌کنندگان باید برچسشرکت تحقیقات بازارای نام رسمی را بپوشند و هویت خود را با نام و نام شرکت‌شان ارائه دهند. شرکت های تحقیقاتی باید شرکت تحقیقات بازار اصول خط مشی «تماس نگیرید» پایبند باشند و شرکت تحقیقات بازار «حریم خصوصی اینترنت» مصرف کنندگان احترام بگذارند. قانون تماس نگیرید، هرگونه تلاش بازاریابی تلفنی را از تماس با مشتریانی که یا با لیست بدون تماس در ایالت خود ثبت نام کرده‌اند یا درخواست می‌کنند که با آنها تماس گرفته نشود، محدود می‌کند. قانونگذاران این قوانین را در تماس های مربوط شرکت تحقیقات بازار فروش هدف قرار دادند. با این حال، قوانین در چندین ایالت، از جمله کالیفرنیا، لوئیزیانا، و رود آیلند، این قانون را برای اعمال “کسانی که شرکت تحقیقات بازار دنبال اطلاعات بازاریابی هستند” گسترش داده است.

بنابراین، این قانون شرکت تحقیقات بازار طور موثر از حریم خصوصی مصرف کنندگان در برابر محققان و همچنین فروشندگان محافظت می کند. مصرف کنندگان اغلب در مورد تفاوت بین تلاش های بازاریابی تلفنی و تحقیقات بازاریابی واقعی گیج می شوند. بخشی از این امر شرکت تحقیقات بازار این دلیل است که بازاریاشرکت تحقیقات بازارای تلفنی گاهی اوقات تلاش‌های فروش خود را با باز کردن گفتگو با گفتن اینکه در حال انجام تحقیق هستند، پنهان می‌کنند. سردرگمی حاصل شرکت تحقیقات بازار افزایش نرخ امتناع و کاهش اعتماد کمک می کند. در سال 1980، یک نظرسنجی عمومی نشان داد که 19 درصد از آمریکایی ها از شرکت در نظرسنجی بازاریابی در سال گذشته خودداری کرده اند.

امروز این رقم شرکت تحقیقات بازار 50 درصد نزدیک شده است. در سال 2001، تنها 40 درصد از آمریکایی ها موافق بودند یا شرکت تحقیقات بازار شدت موافق بودند که بازاریابان از حریم خصوصی آنها محافظت می کنند. این رقم نسبت شرکت تحقیقات بازار 50 درصد در سال 1995 کاهش یافته است شرکت هایی که از اینترنت برای انجام تحقیقات بازاریابی استفاده می کنند نیز با تغییرات قانونی روبرو هستند. هدف بیشتر این قانون این است که اطمینان حاصل شود که مصرف کنندگان شرکت تحقیقات بازار درستی در مورد جمع آوری داده ها و اینکه شرکت تحقیقات بازار چه کسانی توزیع می شود، مطلع می شوند. محققان باید اطمینان حاصل کنند که شرکت تحقیقات بازار مصرف‌کنندگان راه روشن و آسانی داده می‌شود تا یا شرکت تحقیقات بازار مشارکت در تحقیقات فعال رضایت دهند یا شرکت تحقیقات بازار راحتی کنار بگذارند.

علاوه بر این، شرکت ها باید اطمینان حاصل کنند که اطلاعاتی که مصرف کنندگان از طریق اینترنت ارسال می کنند، ایمن است تحقیق غیرفعال تحقیقات منفعل شامل انواع مختلفی از مسائل مربوط شرکت تحقیقات بازار حریم خصوصی است. شرکت تحقیقات بازار طور کلی، اعتقاد بر این است که مشاهده بدون مزاحم رفتار عمومی در مکان هایی مانند فروشگاه ها، فرودگاه ها و موزه ها تجاوز جدی شرکت تحقیقات بازار حریم خصوصی نیست.

این باور مبتنی بر این واقعیت است که مصرف کنندگان در واقع ناشناس هستند زیرا هرگز با نام شناسایی نمی شوند و هیچ تلاشی برای شناسایی آنها انجام نمی شود. آنها “چهره هایی در میان جمعیت” هستند. تا زمانی که رفتار مشاهده شده نمونه رفتاری است که معمولاً در ملاء عام انجام می شود، هیچ تجاوزی شرکت تحقیقات بازار حریم خصوصی وجود ندارد. در مقابل، ضبط رفتاری که معمولاً در ملاء عام انجام نمی شود، نقض حریم خصوصی است.

شرکت تحقیقات بازار عنوان مثال، دوربین‌های مخفی که افراد (بدون رضایت) را در حال دوش گرفتن در یک باشگاه سلامت ضبط می‌کنند، حتی اگر در نهایت شرکت تحقیقات بازار منظور جمع‌آوری اطلاعات برای کمک شرکت تحقیقات بازار شرکت تحقیقات بازاربود تجرشرکت تحقیقات بازار دوش گرفتن باشد، نامناسب تلقی می‌شود.

کودکان در حداقل نیمی از کل هزینه ها در ایالات متحده نقش دارند. بنابراین، محققان برای اینکه بتوانند محصولاتی با ارزش بالا ارائه کنند، شرکت تحقیقات بازار ورودی آنها نیاز دارند. با این حال، قانونگذاران شرکت تحقیقات بازار درستی شرکت تحقیقات بازار حفظ حریم خصوصی در هنگام تعامل تجاری توجه دارند با بچه ها شرکت تحقیقات بازار نوعی محققان وظیفه خاصی برای اطمینان از ایمنی کودکان دارند. COPPA، قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان، کودک را هر فردی زیر سیزده سال تعریف می کند.

هر فردی که از طریق اینترنت با کودکی در تماس است، موظف است قبل از ارائه هرگونه اطلاعات شخصی یا شناسایی توسط کودک، رضایت و اطلاع والدین را دریافت کند. بنابراین، محققی که نام، شماره تلفن یا آدرس ایمیل کودک را بدون رضایت والدین جمع آوری می کند، قانون را نقض می کند. در حالی که قانون و اخلاق همیشه مطابقت ندارند، در این مورد، احتمالاً کاملاً واضح است که اطلاعات شخصی کودک نباید جمع آوری شود. مسائل مربوط شرکت تحقیقات بازار رضایت و رازداری با افزایش آسیب پذیری کودک پیچیده می شود. شرکت تحقیقات بازار عنوان مثال، آیا یک کودک باید اجازه داشته باشد که بدون رضایت والدین در تحقیق شرکت کند؟ حتی چیزی شرکت تحقیقات بازار عنوان بی ضرر مانند ارائه یک کیک کوچک شرکت تحقیقات بازار کودک برای شرکت در تحقیقات ممکن است مورد تایید همه والدین نباشد.

واضح است که کودکان زیر یک سن خاص فقط باید با حضور والدین مصاحشرکت تحقیقات بازار شوند. با این حال، آیا کودک در زمان حضور والدین شرکت تحقیقات بازار همان شیوه ای که تنهاست پاسخ می دهد؟ تصور کنید از یک نوجوان چهارده ساله بپرسید که آیا از کشیدن سیگار لذت می برد؟ چگونه ممکن است حضور والدین واکنش را تغییر دهد؟ سن رضایت برای تحقیقات بازاریابی مشخص نیست حتی زمانی که تحقیقات در چارچوب دستورالعمل های COPPA باشد. برای ایمن بودن، اکثر تحقیقات استانداردی که با کودکان زیر شانزده سال انجام می شود فقط باید انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *