اساس شرکت تحقیقات بازار

تحقیقات بازاریابی کمی شبیه جستجوی سوزن در انبار کاه است. محققان به دنبال پاسخ هستند اما شکل دادن به سؤالات می تواند به همان اندازه مهم باشد. “جستجو” را نمی توان از “تحقیق” حذف کرد. به دنبال این قیاس، محقق باید به سؤالاتی از این قبیل بپردازد: چگونه سوزن را پیدا می کنید؟ جستجو از کجا شروع می شود؟ چگونه داده های ثبت شده را به هوشمندی تبدیل می کنید که می تواند برای پاسخ به سؤالات مدیریتی استفاده شود؟ واضح است که اگر بتوانید مکان‌های بهتری برای شروع جستجو و تکنیک‌های بهتری برای کمک به هدایت جستجو پیدا کنید، مفید خواهد بود. زمانی که تحقیقات بازاریابی به درستی انجام شود، یک پیشنهاد برد-برد است. این فرآیند شرکت را قادر می‌سازد تا مشتریان خود را شناسایی کند و محصولاتی را طراحی کند که ارزشی را که از خرید دریافت می‌کنند به حداکثر برساند. در ازای آن، شرکت ارزش دریافت می کند زیرا مشتریان پولی را که به سختی به دست آورده اند خرج می کنند. نتیجه: مشتریان برنده می شوند و مشاغل برنده می شوند! همه حالشون بهتره مانند جست‌وجوی سوزن در انبار کاه، تصور کنید که سعی می‌کنید یک تکه اطلاعات بازار را در اینترنت پیدا کنید. این اطلاعات ممکن است در زیر انبوه و انبوه چیزهای نامربوط پنهان شده باشد! یا در مورد تلاش برای یافتن یک بخش کلیدی از اطلاعات بازار که ممکن است در ذهن یک مصرف کننده یا کارمندی که آگاهانه از همه دلایل خود برای برخی ترجیحات یا رفتارها آگاه نیست و در نتیجه نمی تواند شناسایی کند، پنهان شده باشد، چیست؟ یا در مورد آن صحبت کنیم؟ چگونه این اطلاعات را پیدا می کنید که می تواند برای تصمیم گیری خوب بازار بسیار مهم باشد؟ استفاده از مانیتور اشعه ایکس یک راه عالی برای یافتن سوزن خواهد بود. اما موفقیت شما در دنیای واقعی احتمالاً بیش از یک مانیتور اشعه ایکس به توانایی انجام یک فرآیند تحقیقاتی مؤثر بستگی دارد. و اینجاست که این متن وارد می‌شود: اصول تحقیقات بازاریابی، دانش‌آموزان را با دانش و مهارت‌های پایه درگیر در فرآیند تحقیق آشنا می‌کند. فصل 3 این فرآیند را معرفی می کند که شامل شش مرحله است. محققان ابتدا باید با تصمیم گیرندگان همکاری کنند تا تصمیم بگیرند که چرا به دنبال آن سوزن استعاری هستند. دو مرحله بعدی راه را برای یافتن سوزن ترسیم می کنند. بعد دو مرحله است که بر جستجوی واقعی سوزن تمرکز دارد. این فرآیند زمانی به پایان می رسد که محقق بازار مزایای یافتن اطلاعات “نقطه دار” را که می تواند به رفع مشکلات کمک کند یا چیزی واقعاً جدید و خاص برای تصمیم گیرنده ایجاد کند، به اشتراک بگذارد. موفقیت در این فرآیند معمولاً مستحق پاداشی برای محقق است که کمی ارزشمندتر از آن سوزن است!

تازه بها در اصول تحقیقات بازاریابی

برای اطمینان از اینکه دانشجویان قادر به انجام تحقیقات بازار با درک تمام آخرین تئوری ها و تکنیک های موجود هستند، ویرایش چهارم تجدید نظر و به روز شده است. یقیناً حوزه تحقیقات بازاریابی هم از نظر تقاضاهایی که از سوی کسب و کار بر آن وارد می شود و هم از نظر پیشرفت های تکنولوژیکی که ابزارهای بیشتری را برای جعبه ابزار محقق فراهم می کند پویا است.
اینترنت انقلابی در سیستم‌های اطلاعاتی، روش‌های جمع‌آوری داده‌های ثانویه، فرآیندهای نظرسنجی، نمونه‌گیری، طراحی پرسشنامه، تحلیل کیفی و ارتباط نتایج ایجاد کرده است. نظرسنجی این! ویژگی برای این نسخه جدید است و دانش آموزان و مربیان را مستقیماً با یکی از راه های مهمی که اینترنت تحقیقات را تغییر داده است درگیر می کند. این ویژگی خاص تجربه دست اول را با مزایا و معایب استفاده از پرسشنامه های آنلاین فراهم می کند. علاوه بر این، دانش‌آموزان می‌توانند داده‌هایی را که واقعاً به ارائه آن‌ها کمک کرده‌اند، تجزیه و تحلیل کنند. علاوه بر ارز و توجه بیشتر به اینترنت، ویژگی های کلیدی اضافه شده به نسخه چهارم عبارتند از: • این را بررسی کنید!—دانش آموزان با استفاده از نرم افزار Qualtrics به پرسشنامه آنلاین پاسخ می دهند. این پرسشنامه شامل نظرات، فعالیت ها و علایق دانش آموزان در مورد رفتارهای روزمره متعدد از عادات مطالعه گرفته تا مشارکت در شبکه های اجتماعی است. داده های به دست آمده در اختیار مربیان و دانش آموزان قرار می گیرد. در فصل های اولیه، این ویژگی برای نقد نحوه ساخت پرسشنامه ها و نحوه پرداختن به فرضیه های تحقیق در پرسشنامه مفید است. در فصل‌های بعدی، دانش‌آموزان می‌توانند از داده‌ها برای پاسخ به سؤالات تحقیق واقعی در مورد سایر دانش‌آموزان استفاده کنند. دانش آموزان همچنین برای طراحی پرسشنامه های خود به Qualtrics دسترسی دارند. • نکات تجارت – هر فصل حاوی فهرست مفیدی از نکات مهم است که با مرحله خاصی از فرآیند تحقیق که در فصل مورد بحث قرار گرفته است مطابقت دارد. این نکات اطلاعاتی را در مورد سؤالات عملی مانند طول مصاحبه، جمله بندی سؤال، مشارکت مصاحبه کننده، الزامات اندازه نمونه، و راهنماهایی برای قابلیت اطمینان و اعتبار داده ها، و همچنین نکات مفیدی برای آزمون فرضیه ها با استفاده از آمار استنباطی ارائه می دهد. • عکس های فصل – هر فصل با داستانی مرتبط با مطالب ارائه شده در آن فصل خاص باز می شود. برخی از این طرح‌ها شامل برندها و شرکت‌های معروف است، بنابراین خواننده ممکن است با برخی از موضوعات آشنا باشد. داستان‌های دیگر شامل داستان‌های «برشی از زندگی» است که تلاش یک تاجر برای تصمیم‌گیری هوشمندانه را توصیف می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه تحقیق با این مبارزه در هم آمیخته است. حدود نیمی از وینیت ها در این نسخه جدید هستند.
• یک رویکرد و سبک ساده شده – مطالب در جعبه، اهداف فصل و مطالب پایان فصل اکنون به شکل ساده شده ارائه شده است که امکان تمرکز بیشتر بر اطلاعات واقعا مهم را فراهم می کند. مواد جعبه‌ای، عکس‌های فوری تحقیقاتی را برجسته می‌کنند که زوایای اخلاقی تحقیق را پوشش می‌دهند، تصاویری از تحقیق را در عمل ارائه می‌دهند، و نکات مرتبط یا مثال‌های مفصلی را ارائه می‌دهند. اهداف یادگیری فصل، انسجام و ساختار مهمی را با فصل‌هایی که با مواد پایانی فصل به اوج می‌رسد، تضمین می‌کند. اهداف آموزشی در سرفصل های اصلی هر فصل کلید خورده اند. این امر سازمان را در اطراف اهدافی که می توانند برای توسعه نتایج ارزیابی قابل اندازه گیری استفاده شوند، تسهیل می کند.
• توجه بیشتر به تحقیقات کیفی- شرکت های بیشتری از تحقیقات کیفی بهره مند می شوند. در پاسخ به این پدیده مهم، فصل 5 در ویرایش سوم بازنویسی شد تا به طور انحصاری بر تحقیقات کیفی تمرکز کند. این تأکید در این نسخه بیشتر شده است. علاوه بر این، موضوعات مرتبط با تحقیقات کیفی در سراسر متن یافت می شود. به طور خاص، چندین بخش بر پیشرفت های تکنولوژیکی تمرکز می کنند که جمع آوری و استفاده از داده های کیفی را تسهیل می کند. رویکردهای پدیدارشناسی، گراندد تئوری، قوم نگاری و مطالعه موردی اکنون همه پوشش داده شده اند. تحقیقات کیفی به‌طور چشمگیری توسط اینترنت در حال تغییر است زیرا مصرف‌کنندگان داده‌های مصنوعی بیشتری را در وب‌سایت‌های شبکه‌های اجتماعی، اتاق‌های گفتگوی شرکت، وبلاگ‌ها، وبلاگ‌های کوچک (مانند توییت‌های باقی‌مانده در توییتر) و موارد دیگر پشت سر می‌گذارند.
• بیشتر در مورد تجزیه و تحلیل – ابزارهای تحلیلی در سراسر مورد بحث قرار می گیرند، اما به طور خاص، فصل های پایانی مقدمه ای بر تکنیک های تحلیلی بیشتری نسبت به نسخه قبلی ارائه می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *