آژانس تحقیقات بازار وی سرچ

وقتی نوبت به انجام تحقیقات بازار می‌رسد، ممکن است با اصطلاح آژانس تحقیقات بازار برخورد کرده باشید.

امروزه، تقریباً برای تمام صنایع، آژانس هایی وجود دارد، بنابراین جای تعجب نیست که آنها در فضای تحقیقاتی وجود داشته باشند. به این ترتیب، استفاده از این نوع نمایندگی یکی از بسیاری از تکنیک های موجود تحقیقات بازار است.

درآمد صنعت تحقیقات بازار از سال 2008 بیش از دو برابر شده است و در سال 2022 بیش از 76.4 میلیارد دلار بوده است.

شرکت های تحقیقات بازار ایالات متحده بر این فضا مسلط بوده اند، زیرا آنها بیش از 47 میلیارد دلار درآمد داشته اند. این بدان معناست که شرکت های تحقیقات بازار در ایالات متحده بیش از نیمی از کل درآمد صنعت تحقیقات بازار در سطح جهان را به دست می آورند.

اما این نوع نمایندگی در حوزه تحقیقات بازار دقیقاً چیست؟ و چگونه می دانید که ممکن است نیاز به استفاده از خدمات آن داشته باشید؟

شاید، شما ممکن است به خدمات آن نیاز داشته باشید، اما می توانید از روشی متفاوت برای انجام تحقیقات در مورد مصرف کنندگان خود استفاده بهتری داشته باشید.

این مقاله به بررسی فرضیه آژانس تحقیقات بازار و چهار نوع اصلی آن می پردازد و آن را با روش اصلی دیگر انجام تحقیقات مقایسه می کند تا به شما کمک کند تعیین کنید که آیا به آن نیاز دارید یا خیر.

تعریف آژانس تحقیقات بازار

این یک نوع آژانس است که خدمات مختلف تحقیقات بازار را به مشتریان خود ارائه می دهد. از یک گروه اصلی از محققان و مدیران تشکیل شده است.

این نوع آژانس می تواند تحقیقات بازار کمی و تحقیقات کیفی بازار را انجام دهد. همچنین ممکن است هر دو نوع تحقیق را ارائه دهد.

این آژانس ها به روش خود به تحقیقات بازار می پردازند. بنابراین، آنها ممکن است یک سرویس خاص یا خدمات مختلفی را ارائه دهند. به این ترتیب، آژانس های تحقیقات بازار ممکن است خدمات زیر را ارائه دهند:

 1.      یک سری مصاحبه
 2.      خدمات مشاوره ای
 3.      کارگاه های آموزشی
 4.      گروه های متمرکز
 5.      یک کمپین نظرسنجی

یک آژانس تحقیقات بازار می تواند در قالب یک شرکت واحد، یک بخش از یک شرکت یا حتی فردی که در انجام کمپین های تحقیقات بازار تخصص دارد وجود داشته باشد.

چنین آژانسی می‌تواند رویکردهای متفاوتی برای تحقیق داشته باشد، مانند فرآیند خدمات کامل، کار میدانی یا فقط تجزیه و تحلیل داده‌ها.

معمولاً با جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات در مورد مشتریان، رقبا، فروشندگان و توزیع کنندگان و سایر افراد و نیروهای صنعت شما کار می کند.

اکثر این شرکت ها خدماتی را ارائه می دهند که توسط شرکت ها برای اهداف خاصی سفارش داده می شوند. بسیاری نیز از قبل داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و سپس سعی می‌کنند آن‌ها را به اشخاص علاقه‌مند بفروشند. به همین دلیل، این شرکت ها بخشی از تحقیقات سندیکایی هستند.

چهار نوع اصلی آژانس های تحقیقات بازار

چهار نوع اصلی از شرکت های تحقیقات بازار وجود دارد. آنها بر اساس خدماتی که روی آنها تمرکز می کنند و به مشتریان خود ارائه می دهند متفاوت هستند. درک این چهار شکل اصلی به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیرید که آیا به این شکل از تحقیق نیاز دارید یا خیر، همراه با اینکه چه خدمات خاصی برای تلاش های تحقیقاتی شما مهم است.

آژانس خدمات صحرایی

این نوع آژانس تحقیقاتی را با بازار هدف شما انجام می دهد. با تمرکز بر جمع آوری داده ها، مشتریان را در سطح زمین برای به دست آوردن بینش بر اساس یک سوال خاص درگیر می کند. روشی که از آن استفاده می کند شامل نظرسنجی، مصاحبه، گروه های متمرکز، مشاهده و سایر روش های جمع آوری داده ها است.

“فیلد” در این آژانس به عمل درگیر کردن پاسخ دهندگان و جمع آوری داده ها اشاره دارد.

یک آژانس خدمات میدانی کمپین های تحقیقاتی را طراحی نمی کند یا یافته های تحقیق را تجزیه و تحلیل نمی کند. حوزه تمرکز آنها به طور خاص بر گردآوری و مستندسازی داده ها است.

این آژانس که به عنوان یک شرکت کار میدانی نیز نامیده می شود، معمولاً توسط سایر محققان بازار که قبلاً یک مطالعه تحقیقاتی را آغاز کرده اند سفارش داده می شود و از شرکت برای دریافت داده ها برای پشتیبان گیری از تحقیقات خود استفاده می کنند.

آژانس خدمات میدانی داده ها را برای محققان ارسال می کند تا آنها بتوانند سپس آن را در مطالعات خود اعمال کنند.

آژانس های رهگیری و خریدار رمز و راز

این آژانس‌ها شرکت‌های خدمات میدانی تخصصی هستند که داده‌ها را از طریق تعاملات واقعی با مشتریان جمع‌آوری می‌کنند. این شامل تعامل چهره به چهره با پاسخ دهندگان برای رهگیری همراه با پنهان کردن شرکت کنندگان به عنوان خریدارانی است که مشتریان را از طریق خریدهای مرموز مشاهده می کنند.

شرکت‌های خریدار مرموز

تجربه مشتری ساختگی را جمع‌آوری و اندازه‌گیری می‌کنند که شرکت‌کنندگانی طوری کار می‌کنند که انگار واقعاً در یک محیط معاملاتی به مشتریان پرداخت می‌کنند.

به این ترتیب، شرکت تحقیق می کند که چگونه مشتریان معمولی یک کسب و کار برند آن را تجربه می کنند. خریداران مرموز داده‌های ارزشمندی را جمع‌آوری می‌کنند که می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا خدمات و تعاملات خط مقدم خود را برای برآورده کردن اولویت‌ها و نیازهای مصرف‌کننده تغییر دهند.

این نوع تحقیقات بازار برای برندهایی مفید است که به دنبال مشاهده واکنش های لحظه ای و تعامل مشتریان خود هستند. اگر می‌خواهید ببینید آیا محل معاملات تجاری بر تجربه مشتری تأثیر می‌گذارد، این نیز مفید است.

با توجه به وجود ابزارهای تحقیقات بازار در دنیای دیجیتال، این نوع شرکت ممکن است به ابزارهای رهگیری آنلاین با در دسترس بودن تلفن همراه نیز تکیه کند.

تامین کننده گزارش تحقیق

این نوع آژانس تحقیقات بازار را در مورد صنایع خاص، جمعیت شناسی، روانشناسی و روندهای بازار جمع آوری و جمع آوری می کند. این امر شامل انجام تحقیقات ثانویه یا خرید داده ها از انواع دیگر آژانس های فوق الذکر می شود.

تأمین‌کنندگان گزارش‌هایی را برای کسب‌وکارهای علاقه‌مند به داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اند، جمع‌آوری می‌کنند. یک رویکرد تحقیقاتی سندیکایی، گزارش‌های حاصل از مطالعه اولیه با استفاده از نشانه‌هایی مبنی بر اینکه اطلاعات مورد علاقه خریداران مختلف در یک صنعت است، توسط خود تأمین مالی شد.

این نوع آژانس برای کسب‌وکارها یا سایر شرکت‌های تحقیقاتی که به داده‌های بازار گسترده‌تری نیاز دارند و زمان یا منابع لازم برای سرمایه‌گذاری در تحقیقات سفارشی را ندارند، مناسب‌تر است.

آژانس تحقیقات بازار خدمات کامل

همانطور که از نامش پیداست، این نوع آژانس خدمات تحقیقات بازار سفارشی و سرتاسری را ارائه می کند. این خدمات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 •      شناسایی مشکل تحقیقی که باید حل شود.
 •      یک طرح پژوهشی قابل اجرا را تعیین کنید.
 •      روش ها و ابزارهای مورد استفاده در پژوهش را آماده کنید

 اینها معمولاً شامل فعالیت‌های آنلاین و آفلاین مانند نمونه‌گیری پاسخ‌دهنده، جمع‌آوری داده‌های نظرسنجی، تجزیه و تحلیل‌های مختلف مانند تجزیه و تحلیل رفتار مشتری و گزارش‌دهی می‌شوند.

  یک شرکت تحقیقاتی با خدمات کامل اغلب به عنوان مشاور استفاده می شود، با توجه به اینکه ممکن است داده های جمع آوری شده را نیز به دلیل تقاضا برای نتایج عملی پیاده سازی کند. به این ترتیب، تحقیق به سادگی وسیله ای برای سایر فعالیت های مرتبط با کسب و کار است که آنها ارائه می دهند.

تحقیقات نظرسنجی DIY: جایگزین آژانس تحقیقات بازار

وقتی نوبت به آژانس‌های تحقیقات بازار می‌رسد، بیشتر کسب‌وکارها و محققان معمولاً از یک نوع آژانس یا رویکرد استفاده می‌کنند، نه دو یا چند مورد، زیرا ممکن است گران باشد و ارزش زحمت را نداشته باشد.

با این حال، برخی نیز انتخاب می کنند که یک شرکت تحقیقات بازار را با رویکرد نظرسنجی DIY جفت کنند. به این دلیل که نظرسنجی ها ابزار ارزشمندی برای بینش مشتری هستند. علاوه بر این، می توان از آنها برای تحقیق در مورد هر مخاطبی استفاده کرد. به همین دلیل است که برخی از شرکت های تحقیقاتی آنها را انجام می دهند.

با این حال

انجام تحقیقات بازار DIY ایده آل تر از تکیه بر شخص ثالث برای انجام تحقیقات نظرسنجی برای شما است. در حالی که نظرسنجی ها پشتیبانی عظیمی را ارائه می دهند، اما به اندازه شما مفید هستند.

این به این دلیل است که وقتی برای اجرای کمپین نظرسنجی خود به شرکت های دیگر اعتماد می کنید، آنها کنترل کاملی بر جهت کمپین نظرسنجی، از جمله سؤالات خاص و مخاطبان هدف، دارند.

بنابراین بسیار بهینه تر است که خودتان با یک پلت فرم نظرسنجی DIY تحقیقات بازار را انجام دهید. چنین پلتفرمی به شما امکان کنترل کامل بر تمام جنبه های کمپین تحقیقات بازار را می دهد. شما می توانید آن را به روش های مختلف به دلخواه شخصی سازی کنید، از جمله:

 1. مخاطبان هدف نظرسنجی
 2. معیارهای هدف گذاری
 3. سوالات غربالگر
 4. افزودن چندین مخاطب

     پرسشنامه

 1. همه انواع سوال
 2.  جمله بندی سوالات
 3.  ترتیب و مسیرهای منطقی سوالات
 4.  یادداشت تشکر و معرفی

 داشبورد

توصیه می کنیم از تحقیقات نظرسنجی برای همراهی با هر آژانس تحقیقات بازاری که برای انجام کمپین های تحقیقاتی خود استفاده می کنید استفاده کنید. به طور خاص، ما استفاده از یک پلتفرم نظرسنجی چند منظوره را توصیه می‌کنیم، پلتفرمی که نه تنها نظرسنجی‌ها را ایجاد و اجرا می‌کند، بلکه شما را قادر می‌سازد تا تلاش‌های مختلف تحقیقات بازار را انجام دهید، مانند انجام یک تحلیل مشترک، تحقیقات قیمت‌گذاری، تست A/B و موارد دیگر.

با چنین پلت فرم نظرسنجی، شما یک رویکرد تحقیقات بازار جامع را دریافت خواهید کرد، زیرا به شما امکان می دهد انواع مختلفی از نظرسنجی را مستقر کنید، در مورد موضوعات مختلف تجاری تحقیق کنید و حتی سایر روش های تحقیقات بازار را انجام دهید.

به همین دلیل، یک پلت فرم نظرسنجی قوی به شما امکان می دهد تا از یک آژانس تحقیقات بازار استفاده کنید یا به طور کامل از آن صرف نظر کنید. از این گذشته، انجام نظرسنجی‌های شخصی شما ارزان‌تر، سریع‌تر و مرتبط‌تر با نیازهای تحقیقاتی خاص شما است.

انجام درست تحقیقات بازار

طبق حکم این مقاله، تکیه بر هر دو شرکت تحقیقات بازار، همراه با یک پلت فرم نظرسنجی DIY مفید است.

حتی می توانید استفاده از یک آژانس تحقیقاتی را به طور کامل کنار بگذارید، زیرا تحقیقات نظرسنجی تمام اطلاعات مربوط به کمپین نظرسنجی خود را به موقع به شما می دهد.

با این حال، کارآمدی کمپین نظرسنجی شما به شدت به پلتفرمی که استفاده می کنید بستگی دارد. شما نمی خواهید داده های کند یا پایین تر به دست آورید.

بنابراین باید پلتفرم تحقیقات بازار خود را با دقت انتخاب کنید. یک شرکت تحقیقات بازار قوی به شما این امکان را می دهد که تمام فعالیت های تحقیقاتی بازار آنلاین خود را انجام دهید. این شامل تمام فعالیت های ذکر شده در این مقاله و فراتر از آن می شود.

پلت فرم نظرسنجی آنلاین Pollfish به شما امکان می دهد یک مجموعه داده های نظرسنجی کامل ایجاد کنید، که می توانید آن را مطابق میل خود سفارشی کنید، هر طور که انتخاب می کنید مشاهده کنید و حداکثر سازماندهی کنید.

ما یک روش پیشرفته برای توزیع نظرسنجی شما بین میلیون‌ها کاربر تصادفی آنلاین از طریق روش نمونه‌گیری ارگانیک ارائه می‌کنیم.

Random Device Engagement (RDE) نوعی نظرسنجی است که به شبکه‌های تبلیغاتی و سایر پورتال‌های دیجیتال روی دستگاه‌ها متکی است تا افراد تصادفی را در جایی که هستند، به طور داوطلبانه درگیر کند.

به این ترتیب، آن‌ها برای پاسخ دادن به شیوه‌ای خاص تحت فشار قرار نمی‌گیرند، همانطور که اعضای گروه نظرسنجی انجام می‌دهند، زیرا کاملاً ناشناس و تصادفی هستند.

محققان می توانند اطلاعات گسترده ای را از پاسخ دهندگان خود درو کنند و در داشبورد نتایج نظرسنجی خود به مجموعه وسیعی از بینش ها دسترسی داشته باشند.

ما همچنین ویژگی منطق پرش پیشرفته را ارائه می‌کنیم که پاسخ‌دهندگان را بر اساس پاسخ‌های قبلی خود به سؤالات بعدی مرتبط هدایت می‌کند.

علاوه بر این

می توانید نظرسنجی خود را برای پاسخ دهندگان خاص و در فضاهای دیجیتالی خاص، به سادگی با استفاده از ویژگی پیوند توزیع ارسال کنید. این به شما امکان می دهد نظرسنجی خود را در هر جایی که می خواهید پست کنید، همراه با ایمیل آن برای کسانی که می خواهید تحقیق کنید.

با چنین پلتفرم چند منظوره، می‌توانید هر کمپین تحقیقاتی بازار را انجام دهید و داده‌های باکیفیتی را به دست آورید که می‌توانید از آنها برای اقدام استفاده کنید.

وقتی نوبت به انجام تحقیقات بازار می‌رسد، ممکن است با اصطلاح آژانس تحقیقات بازار برخورد کرده باشید.

امروزه، تقریباً برای تمام صنایع، آژانس هایی وجود دارد، بنابراین جای تعجب نیست که آنها در فضای تحقیقاتی وجود داشته باشند. به این ترتیب، استفاده از این نوع نمایندگی یکی از بسیاری از تکنیک های موجود تحقیقات بازار است.

درآمد صنعت تحقیقات بازار از سال 2008 بیش از دو برابر شده است و در سال 2022 بیش از 76.4 میلیارد دلار بوده است.

شرکت های تحقیقات بازار ایالات متحده

بر این فضا مسلط بوده اند، زیرا آنها بیش از 47 میلیارد دلار درآمد داشته اند. این بدان معناست که شرکت های تحقیقات بازار در ایالات متحده بیش از نیمی از کل درآمد صنعت تحقیقات بازار در سطح جهان را به دست می آورند.

اما این نوع نمایندگی در حوزه تحقیقات بازار دقیقاً چیست؟ و چگونه می دانید که ممکن است نیاز به استفاده از خدمات آن داشته باشید؟

شاید، شما ممکن است به خدمات آن نیاز داشته باشید، اما می توانید از روشی متفاوت برای انجام تحقیقات در مورد مصرف کنندگان خود استفاده بهتری داشته باشید.

این مقاله به بررسی فرضیه آژانس تحقیقات بازار و چهار نوع اصلی آن می پردازد و آن را با روش اصلی دیگر انجام تحقیقات مقایسه می کند تا به شما کمک کند تعیین کنید که آیا به آن نیاز دارید یا خیر.

تعریف آژانس تحقیقات بازار

این یک نوع آژانس است که خدمات مختلف تحقیقات بازار را به مشتریان خود ارائه می دهد. از یک گروه اصلی از محققان و مدیران تشکیل شده است.

این نوع آژانس می تواند تحقیقات بازار کمی و تحقیقات کیفی بازار را انجام دهد. همچنین ممکن است هر دو نوع تحقیق را ارائه دهد.

این آژانس ها به روش خود به تحقیقات بازار می پردازند. بنابراین، آنها ممکن است یک سرویس خاص یا خدمات مختلفی را ارائه دهند. به این ترتیب، آژانس های تحقیقات بازار ممکن است خدمات زیر را ارائه دهند:

 •      یک سری مصاحبه
 •      خدمات مشاوره ای
 •      کارگاه های آموزشی
 •      گروه های متمرکز
 •      یک کمپین نظرسنجی

یک آژانس تحقیقات بازار می تواند در قالب یک شرکت واحد، یک بخش از یک شرکت یا حتی فردی که در انجام کمپین های تحقیقات بازار تخصص دارد وجود داشته باشد.

چنین آژانسی می‌تواند رویکردهای متفاوتی برای تحقیق داشته باشد، مانند فرآیند خدمات کامل، کار میدانی یا فقط تجزیه و تحلیل داده‌ها.

معمولاً با جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات در مورد مشتریان، رقبا، فروشندگان و توزیع کنندگان و سایر افراد و نیروهای صنعت شما کار می کند.

اکثر این شرکت ها خدماتی را ارائه می دهند که توسط شرکت ها برای اهداف خاصی سفارش داده می شوند. بسیاری نیز از قبل داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و سپس سعی می‌کنند آن‌ها را به اشخاص علاقه‌مند بفروشند. به همین دلیل، این شرکت ها بخشی از تحقیقات سندیکایی هستند.

چهار نوع اصلی آژانس های تحقیقات بازار

چهار نوع اصلی از شرکت های تحقیقات بازار وجود دارد. آنها بر اساس خدماتی که روی آنها تمرکز می کنند و به مشتریان خود ارائه می دهند متفاوت هستند. درک این چهار شکل اصلی به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیرید که آیا به این شکل از تحقیق نیاز دارید یا خیر، همراه با اینکه چه خدمات خاصی برای تلاش های تحقیقاتی شما مهم است.

آژانس خدمات صحرایی

این نوع آژانس تحقیقاتی را با بازار هدف شما انجام می دهد. با تمرکز بر جمع آوری داده ها، مشتریان را در سطح زمین برای به دست آوردن بینش بر اساس یک سوال خاص درگیر می کند. روشی که از آن استفاده می کند شامل نظرسنجی، مصاحبه، گروه های متمرکز، مشاهده و سایر روش های جمع آوری داده ها است.

“فیلد” در این آژانس به عمل درگیر کردن پاسخ دهندگان و جمع آوری داده ها اشاره دارد.

یک آژانس خدمات میدانی کمپین های تحقیقاتی را طراحی نمی کند یا یافته های تحقیق را تجزیه و تحلیل نمی کند. حوزه تمرکز آنها به طور خاص بر گردآوری و مستندسازی داده ها است.

این آژانس که به عنوان یک شرکت کار میدانی نیز نامیده می شود، معمولاً توسط سایر محققان بازار که قبلاً یک مطالعه تحقیقاتی را آغاز کرده اند سفارش داده می شود و از شرکت برای دریافت داده ها برای پشتیبان گیری از تحقیقات خود استفاده می کنند.

آژانس خدمات میدانی داده ها را برای محققان ارسال می کند تا آنها بتوانند سپس آن را در مطالعات خود اعمال کنند.

آژانس های رهگیری و خریدار رمز و راز

این آژانس‌ها شرکت‌های خدمات میدانی تخصصی هستند که داده‌ها را از طریق تعاملات واقعی با مشتریان جمع‌آوری می‌کنند. این شامل تعامل چهره به چهره با پاسخ دهندگان برای رهگیری همراه با پنهان کردن شرکت کنندگان به عنوان خریدارانی است که مشتریان را از طریق خریدهای مرموز مشاهده می کنند.

شرکت‌های خریدار مرموز

تجربه مشتری ساختگی را جمع‌آوری و اندازه‌گیری می‌کنند که شرکت‌کنندگانی طوری کار می‌کنند که انگار واقعاً در یک محیط معاملاتی به مشتریان پرداخت می‌کنند.

به این ترتیب

شرکت تحقیق می کند که چگونه مشتریان معمولی یک کسب و کار برند آن را تجربه می کنند. خریداران مرموز داده‌های ارزشمندی را جمع‌آوری می‌کنند که می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا خدمات و تعاملات خط مقدم خود را برای برآورده کردن اولویت‌ها و نیازهای مصرف‌کننده تغییر دهند.

این نوع تحقیقات بازار برای برندهایی مفید است که به دنبال مشاهده واکنش های لحظه ای و تعامل مشتریان خود هستند. اگر می‌خواهید ببینید آیا محل معاملات تجاری بر تجربه مشتری تأثیر می‌گذارد، این نیز مفید است.

با توجه به وجود ابزارهای تحقیقات بازار در دنیای دیجیتال، این نوع شرکت ممکن است به ابزارهای رهگیری آنلاین با در دسترس بودن تلفن همراه نیز تکیه کند.

تامین کننده گزارش تحقیق

این نوع آژانس تحقیقات بازار را در مورد صنایع خاص، جمعیت شناسی، روانشناسی و روندهای بازار جمع آوری و جمع آوری می کند. این امر شامل انجام تحقیقات ثانویه یا خرید داده ها از انواع دیگر آژانس های فوق الذکر می شود.

تأمین‌کنندگان گزارش‌هایی را برای کسب‌وکارهای علاقه‌مند به داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اند، جمع‌آوری می‌کنند. یک رویکرد تحقیقاتی سندیکایی، گزارش‌های حاصل از مطالعه اولیه با استفاده از نشانه‌هایی مبنی بر اینکه اطلاعات مورد علاقه خریداران مختلف در یک صنعت است، توسط خود تأمین مالی شد.

این نوع آژانس برای کسب‌وکارها یا سایر شرکت‌های تحقیقاتی که به داده‌های بازار گسترده‌تری نیاز دارند و زمان یا منابع لازم برای سرمایه‌گذاری در تحقیقات سفارشی را ندارند، مناسب‌تر است.

آژانس خدمات کامل

همانطور که از نامش پیداست، این نوع آژانس خدمات تحقیقات بازار سفارشی و سرتاسری را ارائه می کند. این خدمات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1.      شناسایی مشکل تحقیقی که باید حل شود.
 2.      یک طرح پژوهشی قابل اجرا را تعیین کنید.
 3.      روش ها و ابزارهای مورد استفاده در پژوهش را آماده کنید

  یک شرکت تحقیقاتی با خدمات کامل اغلب به عنوان مشاور استفاده می شود، با توجه به اینکه ممکن است داده های جمع آوری شده را نیز به دلیل تقاضا برای نتایج عملی پیاده سازی کند. به این ترتیب، تحقیق به سادگی وسیله ای برای سایر فعالیت های مرتبط با کسب و کار است که آنها ارائه می دهند.

تحقیقات نظرسنجی DIY: جایگزین آژانس تحقیقات بازار

وقتی نوبت به آژانس‌های تحقیقات بازار می‌رسد، بیشتر کسب‌وکارها و محققان معمولاً از یک نوع آژانس یا رویکرد استفاده می‌کنند، نه دو یا چند مورد، زیرا ممکن است گران باشد و ارزش زحمت را نداشته باشد.

با این حال، برخی نیز انتخاب می کنند که یک شرکت تحقیقات بازار را با رویکرد نظرسنجی DIY جفت کنند. به این دلیل که نظرسنجی ها ابزار ارزشمندی برای بینش مشتری هستند. علاوه بر این، می توان از آنها برای تحقیق در مورد هر مخاطبی استفاده کرد. به همین دلیل است که برخی از شرکت های تحقیقاتی آنها را انجام می دهند.

با این حال، انجام تحقیقات بازار DIY ایده آل تر از تکیه بر شخص ثالث برای انجام تحقیقات نظرسنجی برای شما است. در حالی که نظرسنجی ها پشتیبانی عظیمی را ارائه می دهند، اما به اندازه شما مفید هستند.

این به این دلیل است

که وقتی برای اجرای کمپین نظرسنجی خود به شرکت های دیگر اعتماد می کنید، آنها کنترل کاملی بر جهت کمپین نظرسنجی، از جمله سؤالات خاص و مخاطبان هدف، دارند.

بنابراین بسیار بهینه تر است که خودتان با یک پلت فرم نظرسنجی DIY تحقیقات بازار را انجام دهید. چنین پلتفرمی به شما امکان کنترل کامل بر تمام جنبه های کمپین تحقیقات بازار را می دهد. شما می توانید آن را به روش های مختلف به دلخواه شخصی سازی کنید، از جمله:

 • مخاطبان هدف نظرسنجی
 •  معیارهای هدف گذاری
 • سوالات غربالگر
 • افزودن چندین مخاطب

پرسشنامه

 1.  همه انواع سوال
 2.  جمله بندی سوالات
 3.  ترتیب و مسیرهای منطقی سوالات
 4.  یادداشت تشکر و معرفی

 داشبورد

 این شامل داشبورد نتایج نظرسنجی است که می‌توانید آن را فیلتر کنید

شما می توانید واردات و تجسم خود را انتخاب کنید

توصیه می کنیم از تحقیقات نظرسنجی برای همراهی با هر آژانس تحقیقات بازاری که برای انجام کمپین های تحقیقاتی خود استفاده می کنید استفاده کنید. به طور خاص، ما استفاده از یک پلتفرم نظرسنجی چند منظوره را توصیه می‌کنیم، پلتفرمی که نه تنها نظرسنجی‌ها را ایجاد و اجرا می‌کند، بلکه شما را قادر می‌سازد تا تلاش‌های مختلف تحقیقات بازار را انجام دهید، مانند انجام یک تحلیل مشترک، تحقیقات قیمت‌گذاری، تست A/B و موارد دیگر.

با چنین پلت فرم نظرسنجی

شما یک رویکرد تحقیقات بازار جامع را دریافت خواهید کرد، زیرا به شما امکان می دهد انواع مختلفی از نظرسنجی را مستقر کنید، در مورد موضوعات مختلف تجاری تحقیق کنید و حتی سایر روش های تحقیقات بازار را انجام دهید.

به همین دلیل، یک پلت فرم نظرسنجی قوی به شما امکان می دهد تا از یک آژانس تحقیقات بازار استفاده کنید یا به طور کامل از آن صرف نظر کنید. از این گذشته، انجام نظرسنجی‌های شخصی شما ارزان‌تر، سریع‌تر و مرتبط‌تر با نیازهای تحقیقاتی خاص شما است.

انجام درست تحقیقات بازار

طبق حکم این مقاله، تکیه بر هر دو شرکت تحقیقات بازار، همراه با یک پلت فرم نظرسنجی DIY مفید است.

حتی می توانید استفاده از یک آژانس تحقیقاتی را به طور کامل کنار بگذارید، زیرا تحقیقات نظرسنجی تمام اطلاعات مربوط به کمپین نظرسنجی خود را به موقع به شما می دهد.

با این حال، کارآمدی کمپین نظرسنجی شما به شدت به پلتفرمی که استفاده می کنید بستگی دارد. شما نمی خواهید داده های کند یا پایین تر به دست آورید.

بنابراین

باید پلتفرم تحقیقات بازار خود را با دقت انتخاب کنید. یک شرکت تحقیقات بازار قوی به شما این امکان را می دهد که تمام فعالیت های تحقیقاتی بازار آنلاین خود را انجام دهید. این شامل تمام فعالیت های ذکر شده در این مقاله و فراتر از آن می شود.

پلت فرم نظرسنجی آنلاین Pollfish به شما امکان می دهد یک مجموعه داده های نظرسنجی کامل ایجاد کنید، که می توانید آن را مطابق میل خود سفارشی کنید، هر طور که انتخاب می کنید مشاهده کنید و حداکثر سازماندهی کنید.

ما یک روش پیشرفته برای توزیع نظرسنجی شما بین میلیون‌ها کاربر تصادفی آنلاین از طریق روش نمونه‌گیری ارگانیک ارائه می‌کنیم.

Random Device Engagement (RDE) نوعی نظرسنجی است که به شبکه‌های تبلیغاتی و سایر پورتال‌های دیجیتال روی دستگاه‌ها متکی است تا افراد تصادفی را در جایی که هستند، به طور داوطلبانه درگیر کند.

به این ترتیب

آن‌ها برای پاسخ دادن به شیوه‌ای خاص تحت فشار قرار نمی‌گیرند، همانطور که اعضای گروه نظرسنجی انجام می‌دهند، زیرا کاملاً ناشناس و تصادفی هستند.

محققان می توانند اطلاعات گسترده ای را از پاسخ دهندگان خود درو کنند و در داشبورد نتایج نظرسنجی خود به مجموعه وسیعی از بینش ها دسترسی داشته باشند.

ما همچنین

ویژگی منطق پرش پیشرفته را ارائه می‌کنیم که پاسخ‌دهندگان را بر اساس پاسخ‌های قبلی خود به سؤالات بعدی مرتبط هدایت می‌کند.

علاوه بر این، می توانید نظرسنجی خود را برای پاسخ دهندگان خاص و در فضاهای دیجیتالی خاص، به سادگی با استفاده از ویژگی پیوند توزیع ارسال کنید. این به شما امکان می دهد نظرسنجی خود را در هر جایی که می خواهید پست کنید، همراه با ایمیل آن برای کسانی که می خواهید تحقیق کنید.

با چنین پلتفرم چند منظوره، می‌توانید هر کمپین تحقیقاتی بازار را انجام دهید و داده‌های باکیفیتی را به دست آورید که می‌توانید از آنها برای اقدام استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *