شرکت تحقیقات بازاریابی و ایرلاین ها

استفاده خطوط هوایی ساوت وست از دینگ برای مدیریت قیمت گذاری، روش پیچیده ای را نشان می دهد که در آن شرکت های بازاریابی مدرن اغلب داده های زمان واقعی را در فرآیندهای تصمیم گیری خود ادغام می کنند. بسیاری از تصمیماتی که قبلاً با حدس و گمان گرفته می شد، اکنون با هوشمندی تکمیل می شود یا به طور خودکار توسط نرم افزار رایانه ای تحویل داده می شود یا از یک انبار داده گرفته می شود. خطوط هوایی در این تلاش تنها نیستند. تمام اطلاعاتی را که هر روز از یک فروشگاه Home Depot عبور می کند تصور کنید. هر تراکنش مشتری، شرکت تحقیقات بازار هر قفسه خالی، برنامه کاری هر کارمند – درست تا برنامه تمیز کردن دستشویی ها – اطلاعات بالقوه ارزشمندی را ایجاد می کند که می تواند توسط محققان و تصمیم گیرندگان استفاده شود. با توجه به اینکه Home Depot هزاران فروشگاه را اداره می کند، بدیهی است که Home Depot به یک انبار داده نیاز دارد! مانند بسیاری از شرکت ها، Home Depot ذخیره و مدیریت موجودی های داده را برون سپاری کرده است. در این مورد، آی‌بی‌ام داده‌ها را مدیریت می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در استراتژی و تاکتیک‌های مدیریتی ادغام شوند. داده‌های صندوق‌های نقدی، ساعت‌های زمانی، شمارش قفسه‌ها و بسیاری موارد دیگر همگی جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل می‌شوند و یا به طور خودکار به سیستم‌های مدیریتی وارد می‌شوند یا در قالب یک گزارش تحقیقاتی ارائه می‌شوند. به نوعی این نوع تحقیقات بازاریابی خودکار است!2 این فصل مدیریت دانش و نقش سیستم های پشتیبانی تصمیم و تجزیه و تحلیل پیش بینی را در کمک به شرکت ها در تصمیم گیری بازاریابی آگاهانه مورد بحث قرار می دهد. این فصل همچنین مفهوم سیستم های اطلاعات جهانی را که فراتر از دیوارهای هر کسب و کاری وجود دارد، معرفی می کند.شرکت  تحقیقات بازاریابی نقش مهمی را در ایجاد حس از انبوه داده‌های موجود بازی می‌کند. امروزه، فناوری داده به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا یافته‌های تحقیقاتی را آسان‌تر در استراتژی و عملیات بازاریابی ادغام کنند
در زبان معمولی، اصطلاحاتی مانند اطلاعات و مواردی که به جای استفاده می شوند. محققان از این اصطلاحات به روش‌های کاربردی استفاده می‌کنند که بر آن تاکید تحقیقات بازاریابی می‌کنند که کدام چقدر می‌تواند مفید باشد. مدیران ممکن است آنقدرها درگیر یافتن و تجزیه و تحلیل داده ها نباشند. با این حال، تصمیماتی که آنها بر اساس منابعی از تحقیقات می توانند باعث ایجاد یا شکست شرکت شوند. به این ترتیب، داده ها، اطلاعات و اطلاعات همگی پتانسیل ایجاد ارزش برای شرکت را از طریق تصمیم گیری بهتر است. یکی از این اصطلاحات قابل تعویض، در ارتباط نزدیک آنها با ایجاد ارزش برای مصرف و کسب و کارها نهفته است. داده ها صرفاً حقایق یا اندازه گیری های ثبت شده پدیده های خاص (چیزها یا رویدادها) هستند. اطلاعات فرمت داده شده (ساختار یافته) برای حمایت از تصمیم گیری یا تعریف رابطه بین دو واقعیت است. هوشمندی بازار زیرمجموعه ای از داده ها و اطلاعات است که در واقع دارای توضیحی است و امکان تصمیم گیری را می کند. شرکت تحقیقات بازاریابی بنابراین، داده ها بیشتر از اطلاعات و اطلاعات بیشتر از اطلاعات وجود دارد. بیشتر داده ها به هیچ موقعیت تصمیم گیری خاصی بی ربط هستند و بنابراین همیشه مشخص هستند. هر چه داده ها به اطلاعات تبدیل شوند، ارتباط آنها با روش های تحلیلی با دقت بیشتر می شود. نتیجه گیری از داده ها یا اطلاعات ساختاریافته گرفته شده می شود تا در تصمیم گیری ها برای ایجاد شکل دهند. نتیجه هوش بازار است و تصمیم‌گیری، ارزش بهتری را برای خرید بهتر می‌کند، زیرا خواسته‌های آن‌ها نزدیک‌تر می‌شود و در نتیجه، ارزش بیشتری برای شرکت در قالب بهبود عملکرد ایجاد می‌کند.

شرکت تحقیقات بازاریابی

این فصل حجم عظیمی از داده های ثبت شده از طریق تعاملات مشتریان خطوط هوایی با وب سایت های خطوط هوایی را نشان می دهد. دوباره به هزاران هزار حقایق خلاصه نشده که هر روز توسط Home Depot ثبت می شود فکر کنید. هر بار که یک محصول در هنگام پرداخت اسکن می شود، تحقیقات بازاریابی این واقعیت ثبت می شود و به داده تبدیل می شود. تراکنش های هر مشتری به طور همزمان در سیستم موجودی شرکت تحقیقات بازاریابی رایانه ای فروشگاه وارد می شود. سیستم موجودی، داده‌ها را به گونه‌ای ساختار می‌دهد که می‌توان گزارش انبار تهیه کرد و سفارش‌های آن فروشگاه را ثبت کرد. بنابراین، سیستم موجودی خودکار داده ها را به اطلاعات تبدیل می کند. علاوه بر این، اطلاعات از سوابق فروش و موجودی هر فروشگاه ممکن است توسط تحلیلگرانی که روند فروش را دنبال می‌کنند جمع‌آوری کنند. تحلیلگران ممکن است روندها را تجزیه و تحلیل کنند و گزارش هایی تهیه کنند که به خریداران Home Depot کمک می کند تا محصولات مناسب را در هر فروشگاه دریافت کنند یا حتی مکان هایی را برای مکان های Home Depot جدید پیشنهاد دهند. بنابراین، تحلیلگر اکنون تبدیل داده ها را به هوش کامل کرده است.
ارتباط، ویژگی‌های داده‌هایی است که نشان می‌دهد این حقایق خاص تا چه اندازه با وضعیت مورد نظر مرتبط هستند. به عبارت دیگر، حقایق به طور منطقی با موقعیت مرتبط هستند. متأسفانه، داده ها و اطلاعات نامربوط اغلب در تصمیم گیری نفوذ می کنند. یکی از راه‌های مفید برای تشخیص ارتباط از نامرتبط این است که به این فکر کنیم که شرکت تحقیقات بازار چگونه چیزها تغییر می‌کنند. داده‌های مرتبط حقایقی شرکت تحقیقات بازار در مورد چیزهایی هستند که در صورت تغییر، وضعیت را تغییر می‌دهند. بنابراین، این سوال ساده مهم می شود: آیا تغییر در داده ها با تغییر در برخی از نتایج مهم همزمان است؟ گرایش های رژیم غذایی مصرف کنندگان آمریکایی به دونات کریسپی کرم مرتبط است. اگر رژیم‌های غذایی آمریکایی بیشتر به سلامت توجه کنند، می‌توان انتظار داشت که فروش دونات تحت تأثیر قرار گیرد. این ممکن است باعث شود Krispy Kreme در ارائه محصول خود تجدید نظر کند. با این حال، اطلاعات مربوط به ارتفاع کوه واشنگتن نامربوط است زیرا به این زودی ها تغییر نخواهد کرد و حتی اگر تغییر کند، بر ترجیحات دونات ایالات متحده تأثیری نخواهد داشت.
کامل بودن اطلاعات به داشتن مقدار مناسب اطلاعات اشاره دارد. مدیران بازاریابی و تحقیقات بازاریابی باید اطلاعات کافی در مورد تمام جنبه های تصمیمات خود داشته باشند. برای مثال، محققی که بازارهای اروپای شرقی را بررسی می‌کند، ممکن است برنامه‌ای برای تحلیل چهار کشور بلوک شرکت تحقیقات بازاریابی شوروی سابق داشته باشد. آمار جمعیت و اطلاعات مربوط به نرخ تورم ممکن است در هر چهار کشور موجود باشد. با این حال، اطلاعات مربوط به درآمد شخصی قابل تصرف ممکن است تنها برای سه کشور در دسترس باشد. اگر اطلاعاتی در مورد درآمد شخصی قابل تصرف یا سایر ویژگی های اقتصادی بدست نیاید، اطلاعات ناقص است. اغلب اطلاعات ناقص تصمیم گیرندگان را به انجام تحقیقات بازاریابی سوق می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *